Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Známej tvári Michelle Rodriguez sa nepáčil scenár jej postavy. Tak musel byť zmenený

Michelle Rodriguez hrá postavu Letty už takmer dve desaťročia, ale nechýbalo veľa, aby úvodné Rýchlo a zbesilo opustila kvôli nezhodám v originálnom scenári. V roku 2001 štúdio Universal potichu vydalo túto zbesilú sériu, ktorá sa doteraz stala jednou z najpopulárnejších a najväčších na svete.

Vin Diesel ako Dominic Toretto a Paul Walker ako Brian O’Conner sú závodní jazdci, ktorí na začiatku očarili milióny divákov a zaradili vysoký finančný úspech všetkých filmov.

Rychlo a zbesilo
Zdroj: thedailybeast.com

Hoci sa Michelle Rodriguez nevrátila až do Rýchli a zbesilí z roku 2009, tento charakter patrí práve medzi najviac známe. Jej návrat postavy vyvrcholil následnou smrťou, len aby potom v Rýchlo a Zbesilo 6 bola znovu uvedená ako živá. Treba pripomenúť, že táto akčná sága má s oživovaním postáv celkom známe skúsenosti.

Vo filme bola Letty vždy verná svojmu obľúbencovi bielo-čiernych tielok Domovi, a ich láska je jednou z hlavných vzťahových liniek série. Napriek tomu romantika medzi týmito dvoma mohla mať na začiatku odlišný priebeh, ktorého ale Rodriguez fanúšičkou nebola.

Michelle Rodriguez
Zdroj: latintrends.com

Keď sa Michelle Rodriguez pridala do Rýchlo a Zbesilo, bol to jej prvý hollywoodsky projekt a iba tretia úloha herečky obecne. Rozhodla sa účinkovať v tomto filme aj napriek tomu, že na scenár mala veľké výhrady.

Ako vysvetľuje v rozhovore pre The Daily Beast v roku 2015, originálny scenár postavu Letty umiestnil do milostného trojuholníku medzi Domom a Brianom, čomu Rodriguez neverila, že by toho Letty bola schopná. Aj keď bola iba herecký nováčik, zaumienila postoj, ktorý buď zmení jej charakter v scenári, alebo z projektu vycúva. Prerábka napokon bola vykonaná a ona sa mohla aj naďalej hrdo vcítiť do svojho charakteru.

ženský spin-off rýchlo a zbesilo
Zdroj: gq.com

Rodriguez sa nikdy nebála dať jasne najavo, ak sa jej niečo nepáčilo

Niekoľko rokov po problémoch v originálnom scenári z jednotky, Rodriguez v rozhovoroch prezradila, že nemá problém opustiť túto ságu, ak nezačnú ženské postavy vo filmoch lepšie prezentovať. Od tej chvíle postava Letty dostáva na pľaci čoraz väčší priestor na sebaprezentovanie a do prepojeného vesmíru sa pridalo tiež niekoľko nových ženských postáv, ktoré tam zostali až dodnes.

Rodriguez sa zubami nechtami snaží udržať status svojho čistého charakteru v sérii rodinnej atmosféry. Teraz sa už tiež čoraz viac špekuluje aj o čisto ženskom obsadenom Rýchlo a zbesilo, ktoré by mohlo niekedy uzrieť svetlo sveta.

trailer na rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: pinkvilla.com

Postava Letty aj s ďalšími kľúčovými hercami sa vracia v novom Rýchlo a zbesilo 9, naplánovanom na rok 2021. Aj v tomto prípade sa známa herečka dožadovala dosadenia ženskej scenáristky, čo ale napokon neprešlo a skôr tu ako presvedčenie zaúradovalo tučné číslo z výplaty a ťažoba presadiť sa niekde inde.

Tiež sa netešíte na Rýchlo a Zbesilo čisto obsadené iba hlavnými ženskými postavami na čele s Michelle Rodriguez?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -