Vyzerá to tak, že hudobný skladateľ Mick Gordon už nebude spolupracovať s Bethesdou

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Tak, ako Doom z roku 2016, má aj Doom Eternal výborný soundtrack. Brutálny soundtrack od Micka Gordona pridáva na celkovej atmosfére a robí z Doomu ešte lepšiu hru, než akou je. Mick dokázal vytvoriť neuveriteľný soundtrack pre oba Doomy, no podľa jeho slov tretíkrát už soundtrack robiť nebude.

mickgordon
Zdroj: press-start.com.au

Mick Gordon nemal s mixovaním skladieb nič spoločné

Pre majiteľov zberateľskej edície konečne vyšiel Doom Eternal soundtrack, no veľa ľudí s ním nebolo spokojných. Samotná hudba znela skvelo, no problém nastal v mixovaní skladieb. Niektoré skladby zneli jednoducho horšie a ich jednotlivé časti nesedeli medzi sebou. To kvôli tomu, že Mick Gordon nemal s mixovaním niektorých skladieb dočinenia.

Vďaka tomu sa objavili v skladbách menšie chyby. Napríklad ku koncu skladby S.O.S. From Earth je počuť kúsok intra zo samotnej hry, ktorý tam v podstate nemá čo robiť. Na Twitteri sa objavil príspevok od ThatACDCGuy, ktorý v príspevku porovnal dve skladby. BFG Division z Doom 2016 a BFG Divison z Doom Eternal.

Podľa jeho vysvetlenia majú jednotlivé nástroje a zvuky v Doom Eternal oveľa menší priestor na to, aby zneli samé o sebe, miesto toho sú nahádzané na seba a „bojujú medzi sebou„, vďaka čomu je výsledná hudba zlá. Svoje vysvetlenie ukončuje nepochopením, prečo by to Mick Gordon spravil.

Na to mu samotný Mick odpovedal: „Ja som ich nemixoval a toto by som neurobil. Všimnite si pár skladieb, ktoré som mixoval ja (Meathook, Command Center).“ Toto však nie je všetko. Stalo sa niečo oveľa vážnejšieho. Táto nezhoda medzi Mickom a id Software alebo Bethesdou viedla k tomu, že sa k spolupráci pravdepodobne vracať nebude.

mickgordon
Zdroj: reddit.com

Podľa všetkého sa Mick na ďalšom Doome alebo projekte od id Software podieľať nebude. A ak za to môže konkrétne Bethesda, tak ani na ďalšom Wolfensteinovi alebo Prey, ktorým taktiež v minulosti zložil soundtracky.

Čo si o tom myslíte? Je na vine Bethesda? Napíšte nám do komentárov! 

Zdroj: indian-tv.cz, eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -