Robert Pattinson je v prvej ukážke sci-fi filmu Mickey 17 pripravený kolonizovať ľadový svet plný temných záhad

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio Warner Bros. zverejnilo niekoľko noviniek ohľadom ich nadchádzajúceho sci-fi predstavenia. Spoločne s dátumom vydania sme dostali prvý teaser trailer, ktorý ťa zavedie do nevídaného vesmírneho sveta filmu Mickey 17 založeného na populárnom románe od spisovateľa Edwarda Ashtona.

Do režisérskeho kresla zasadol oscarový režisér Bong JoonHo (Parazit) a v hlavnej úlohe sa predstaví Robert Pattinson (Batman, Tenet). Premiéra dorazí do kín od 29. marca 2024. Debut v slovenských kinách sa môže od amerického dátumu vydania mierne líšiť.

Prvý teaser trailer k sci-fi filmu Mickey 17

Pattinson po svojom kriticky uznávanom výkone vo filme Matta Reevesa Batman (2022) pokračuje v stúpaní k statusu vedúcej mužskej hereckej megahviezdy. Po celosvetovom ošiali vo franšíze Twilight sa zameral na účinkovanie v nezávislých filmoch pre autorských režisérov, pričom zahral vo filmoch ako Cosmopolis (2012), Good Time (2017), High Life (2018) a Maják (2019).

Toto bude jeho tretí film pre štúdio Warner Bros. za posledné štyri roky. Prvým filmom bol Tenet (2020) a spomínaný Batman. Filmovú novinku Mickey 17 produkuje spoločnosť Plan B (Svetová vojna Z, Moonlight).

Mickey 17 - teaser trailer s Pattinsonom
zdroj: uproxx

Čo od filmu očakávať?

O dejovej línii filmu toho zatiaľ veľa nevieme, ale tvorcovia budú podľa všetkého vychádzať z knižnej predlohy Mickey 7. V nej je takzvaný jednorazový zamestnanec vyslaný kolonizovať ľadový svet Niflheim. Mickey 7 však čoskoro zmizne a vyhlásia ho za mŕtveho. Za doposiaľ záhadných okolností sa mu podarí prežiť, ale po návrate na základňu ho čaká nemilé prekvapenie – nový klon Mickey 8.

Mickey 7 musí udržať svojho dvojníka v tajnosti pred zvyškom kolónie. Medzitým sa život na Niflheime výrazne zhoršuje. Atmosféra je pre ľudí nevhodná, potravín je nedostatok a terraformácia prebieha zle.

Domorodé druhy sú taktiež čoraz viac zvedavejšie na svojich nových susedov. Prežitie oboch životných foriem bude nakoniec závisieť od Mickeyho 7. Teda, ak sa podarí prežiť hlavne jemu. Nebude to mať vôbec jednoduché a nástrah vo vesmíre je hneď niekoľko.

Mickey7
Zdroj: twinfinite.net

„Oscarový ansámbel“

Po boku Pattinsona sa v hereckom obsadení predstavia aj oscaroví nominanti Steven Yuen (Walking Dead), Toni Collette (Prekliate dedičstvo) a Mark Ruffalo (Avengers). Film bude prvým filmom režiséra od čias Parazita (2019), ktorý sa po svojom uvedení stal najlepšie zárobkovým juhokórejským filmom v histórii, ako aj vôbec prvým neanglickým filmom, ktorý si odniesol Oscara za najlepší film.

Okrem skúsených hercov vsadili Warnerovci na ešte skúsenejšiu produkciu. Tvorivý tím za kamerou zahŕňa oscarového nominanta Daruisa Khondjia (Okja), taktiež nominantku na Oscara, produkčnú Fionu Crombie (Cruella), a oscarového nominanta za strih, Yanga Jinmoa (Parazit).

Páčil sa ti prvý teaser trailer k sci-fi filmu Mickey 17? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -