Tragický sa meniaca tvár Mickeyho Rourkea mu takmer zničila nielen kariéru, ale aj život!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Mickey Rourke je dnes známy ako „ten záporák“ z Iron Mana 2 (2010) alebo ako vyšinutý zabijak zo Sin City (2005). Kedysi však patril medzi najkrajších a najzaujímavejších hercov. Všetko sa však zmenilo kvôli hŕstke operácií, ktoré navždy zmenili jeho výzor. Kedy sa z tak oslnivého herca stal človek s nesympatickým pohľadom a s tvárou, ktorá by ľudí desila?

1. Jeden z najkrajších hercov

Mickey Rourke
Zdroj: brightside.me

Začiatkom 80. rokoch sa v Hollywoode preslávil charizmaticky chlapík s nesmierne atraktívnym úsmevom a celkovým zjavom. Rourke začal priťahovať davy fanúšičiek, čoho si všimli veľké hollywoodske štúdia. Hlavne vďaka jeho vzhľadu a charizme získal hlavnú mužskú rolu v kultovom erotickom trileri 9 a 1/2 týždňa (1986). Toto obdobie však netrvalo dlho.

2. Sláva ho netešila, skôr zväzovala

Mickey Rourke
Zdroj: brightside.me

Herecký chlebíček nie je pre každého. Väčšina dobrých hercov sa nedokáže v Hollywoode presadiť, to však nebol Rourkeov prípad. Prevažne vďaka jeho charizme a vzhľadu dostával role v mnohých filmoch, lenže práve to ho vydesilo:

Viete, že vás vlastní štúdio, viete, že vás vlastní verejnosť. Tak za 8 rokov som pomaly strácal svojho ducha,“ povedal.

Preto sa Rourke rozhodol vrátiť sa späť k športu, ktorý odjakživa miloval, a to k boxu. Práve ten mu dával pocit slobody a nadradenosti, ktorého sa mu v Hollywoode nedostávalo.

Následky boxu a zle odvedenej operácie

plastické operácie hercov
Zdroj: brightside.me

Po niekoľkých rokoch po Rourkeovom vstupe do boxu si herec prešiel niekoľkými extrémnymi zraneniami. Napríklad mal rozštiepený jazyk, zlomený nos, zlomené lícne kosti a zlomené rebrá. Dokonca ho jeho doktori varovali, že ak s boxom neprestane, vážne si poraní mozog. Jeho kedysi tak chválená tvár tak dostala poriadne zabrať a kedysi slávny fešák sa musel zveriť do rúk chirurgom.

Zle odvedená plastická operácia

plastické operácie hercov
Zdroj: brightside.me

Aby mal Rourke aspoň nejaké úlohy vo filmoch, musel si prejsť niekoľkými plastickými operáciami, tie sa však nevydarili tak, ako si predstavoval. Už v 90. rokoch si diváci všimli, že sa hercova tvár mení. Rourke priznal plastické operácie kvôli zraneniam z boxu, nepriznával však to, že by sa operácie na jeho tvári nevydarili. Toto priznanie prišlo až v roku 2009. V tom čase už Rourke potvrdil, že sa zveril do rúk nesprávnemu chirurgovi. Po atraktivite jedného z najznámejších hollywoodskych fešákov už nebolo ani stopy. Rourke sa tak musel uspokojiť s postavami záporákov, ktorí na pohľad vyzerajú veľmi nesympaticky.

V súčasnosti má herec na konte približne 10 miliónov dolárov. Už dávno dal zbohom svojej niekdajšej atraktivite a svoju rolu drsného a nie práve sympatického chlapa prijal so cťou. Jeho príbeh je však inšpiráciou pre tých, ktorí sa nechajú strhnúť možno svojim veľkým egom či pocitom, že v živote môžu riskovať čokoľvek.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -