Najotravnejšia časť Windowsu konečne zmizne. Každému vadila dlhé roky

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Najotravnejšia súčasť Windowsu sa stane minulosťou

Tiež už ste unavení z nekonečných aktualizácií Windowsu a reštartovania počítača? Svitá na lepšie časy. Na obzore je totiž revolúcia v aktualizáciách pre Windows 11, ktorá umožní inštaláciu niektorých updatov bez nutnosti reštartu počítača, informuje Windows Central. Microsoft aktívne testuje metódu hotpatching, ktorá už bola implementovaná v niektorých edíciách Windows Server a na Xboxe.

Hotpa nevyžaduje reštart, pokiaľ je na počítači zapnutá technológia Virtualization Based Security (VBS). Táto funkcia však nie je dostupná pre procesory ARM, ich podpora sa očakáva najskôr na budúci rok. Hotpatching zároveň zatiaľ vyžaduje zapnuté VBS a zvyšuje hardvérové nároky Windows 11.

nova aktualizacia windowsu
Zdroj: Unsplash

V ideálnom svete iba štyrikrát za rok

Microsoft podľa zdrojov Windows Central plánuje podobný systém aktualizácií predstaviť už tento rok vo verzii Windows 11 24H2. Aktualizácie sa budú inštalovať automaticky a bez nutnosti reštartovať počítač. Ak aj počas aktualizovania dôjde k prerušeniu inštalácie, automaticky bude pokračovať po ďalšom zapnutí PC. Pri procese aktualizácie zároveň bude možné pokračovať v práci na PC.

Nový systém výrazne obmedzí nutnosť reštartovať počítač po každom update, nezaobíde sa však úplne bez nej. Microsoft cieli na potrebu reštartovať počítač najmenej štyrikrát za rok. Má sa tak stať v januári, apríli, júli a novembri. V tieto mesiace má technologický gigant predstavovať svoje najväčšie aktualizácie, na ktoré sa hotpatching vzťahovať nebude. Nový systém rovnako nebude fungovať na bezpečnostné záplaty alebo opravy funkčnosti, ktoré bude Microsoft predstavovať podľa potreby.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -