Microsoft investuje miliardu dolárov do spoločnosti Elona Muska. Ktorej?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Microsoft investuje do OpenAI

Len prednedávnom bolo oznámené, že spoločnosť Microsoft investuje do spoločnosti OpenAI. Presná suma investície je rovná miliarda amerických dolárov. Spoločnosti budú spolupracovať na tom, aby priniesli výkonné výpočtové programy na cloud Microsoft Azure.

Finálnym cieľom partnerstva je vytvoriť umelú inteligenciu širokého charakteru, ktorá sa skrátene označuje AGI. Má ísť o technológiu, ktorá sa vyrovná ľudskému mozgu, ba dokonca ho inteligenčne prekoná. Spoločnosť OpenAI, ktorej zakladateľom je Elon Musk, robí na poli umelej inteligencie veľké pokroky, pričom výsledkom miliardovej investície je, že jej služby bude môcť exkluzívne využívať iba Microsoft.

Microsoft investuje
Zdroj: medium.com

Vysnívané AGI by slúžilo ako program, ktorý by vedel odpovedať na otázky, nad ktorými sa treba zamýšľať aj z iných hľadísk – ako to robíme my, ľudia. Vývojári dúfajú, že umelá inteligencia nám pomôže s vecami ako kontrola klimatických zmien, návrhy na zlepšenie fungovania sociálnych služieb ako zdravotné poistenie a v neposlednej rade personalizovaná výučba. Žeby naše deti neučili učitelia, ale umelá inteligencia?

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -