AKTUÁLNE: Microsoft odkúpil Bethesdu, získal tým herné série ako Elder Scrolls, Doom alebo Fallout

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Microsoft odkúpil Bethesdu

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Zo sveta herného priemyslu prišla šokujúca správa o tom, že Microsoft odkúpil Bethesdu. Dokonca sa jedná o ich celú materskú spoločnosť ZeniMax Media, ktorá má pod sebou herné vývojárske štúdiá ako Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog alebo Roundhouse Studios.

V preklade to znamená, že Microsoft teraz vlastní práva na AAA série The Elder Scrolls, Doom, Fallout, Dishonored, Wolfenstein, Prey, Quake a ďalšie. Herný novinár Jason Schrier z Bloomberg News informoval prostredníctvom svojho tweetu o tom, že Microsoft zaplatil za akvizíciu neuveriteľných 7,5 miliárd amerických dolárov.

Xbox Bethesda
Zdroj: vg247.com

Čo to znamená pre Xbox?

Hlava spoločnosti Xbox Phil Spencer tvrdí, že mali niekoľko konverzácií s riaditeľmi štúdia Bethesda ohľadom budúcnosti gamingu. Určite treba dodať, že práve Bethesda bola jedným z prvých podporovateľov Xbox Game Pass. Teraz sa tam ukážu všetky budúce tituly tohto štúdia, ktoré budú dostupné pre Xbox a osobné počítače. Už oznámené hry ako The Elder Scrolls VI alebo Starfield zatiaľ dokonca neuviedli dostupnosť na ostatných platformách.

„Hry spoločnosti Bethesda mali vždy špeciálne miesto v xboxe a v srdciach miliónov hráčov po celom svete.“

Stojí v tlačovej správe od Microsoftu, ktorú napísal Phil Spencer. Ďalej dodal, že dnešok je míľnikom v ich spoločnej ceste, a že je neuveriteľne nabudený tým, čo tento krok znamená pre Xbox. A čo to teda znamená? Na túto odpoveď a bližšie detaily si zatiaľ budeme musieť počkať. Nevieme, čo to znamená pre The Elder Scrolls VI a ostatné hry, ktoré sú aktuálne vo vývoji. Už teraz je ale jasné, že Xbox Game Pass a vlastne celú platformu čaká veľmi zaujímavá budúcnosť, na ktorú by mohol PlayStation a ostatné platformy doplatiť.

Spolupráca tímov Xboxu a Bethesdy siaha do dávnej minulosti, ešte k pôvodnej DOOM hre. Dokonca ich prvá konzolová hra bola na originálnom Xboxe, jednalo sa o legendárny The Elder Scrolls III: Morrowind. Aj napriek tomu sa jedná o naozaj neočakávanú správu, o ktorej novinkách vás budeme ihneď informovať.

Čo hovoríte na to, že Microsoft odkúpil Bethesdu? Čo to podľa vás znamená pre Xbox a ostatné platformy? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com, gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -