Nový Xbox Series X je absolútne monštrum. Kedy bude konzola dostupná?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Microsoft predstavil Xbox Series X

Je to tu. Po dlhom čakaní Microsoft predstavil Xbox Series X. Nástupca predchádzajúcej hernej konzoly Xbox One bude neuveriteľne výkonný, čo spoločnosť dokázala počas jeho svetovej premiéry na Game Awards 2019. O špecifikách informuje aj portál The Verge.

Predstavenie

Predstavenie novej hernej konzoly Xbox Series X prebehlo na evente Game Awards 2019.

Organizátori z tímu Xbox fanúšikom pustili announce trailer (ukážku, ktorou je oznámený nový titul, pozn. redaktora) na novú hru Senua’s Saga: Hellblade II. Chyták je v tom, že celý trailer bol vyrenderovaný priamo v engine, na ktorom titul pobeží. No a potrebný výkon tomuto špičkovému enginu po vydaní dodá práve konzola Xbox Series X.

Senua’s Saga: Hellblade II je nová hra od vývojárov Ninja Theory, ktorá je podľa slov tvorcov „vyrobená pre nový Xbox.“

Hardvér

Microsoft vydal oficiálnu fotografiu konzoly, ktorá bola doteraz známa ako Project Scarlett. Jej kvárdorvý dizajn podľa všetkého dovoľuje konzolu umiestniť horizontálne alebo vertikálne, ako môžete vidieť nižšie.

Xbox Series X bude 4-krát výkonnejší ako Xbox One X,“ tvrdí Phil Spencer, šéf Microsoft Xbox.

Presné špecifiká hardvéru zatiaľ stále nepoznáme, postupne sa však dostávame k bodu, kedy budeme o novej konzole vedieť prakticky všetko.

„Pod kapotou“ sa bude ukrývať upravený procesor založený na čipe AMD Zen 2 a architektúre Radeon RDNA. Veľkým hráčom v oblasti výkonu by sa mali stať aj super rýchle NVMe SSD disky, ktoré údajne „eliminujú čakanie na načítavanie.“

Čo sa grafickej stránky hardvéru týka, nevieme, akého výrobcu si Xbox pre novú konzolu zvolil. Ako však Spencer odhalil v rozhovore s GameSpot, „GPU bude 8-krát silnejšie ako to v Xbox One a 2-krát rýchlejšie ako to v Xbox One X.“ To by malo znamenať, že Xbox Series X bude mať grafický výkon zhruba 12 teraflopov.

xbox series x
Zdroj: khon2.com

S novou konzolou vyjde aj nový ovládač s mierne upraveným dizajnom. Je o niečo menší.

Microsoft s konzolou predstaví špeciálne režimy Auto Low Latency Mode (ALLM) a Dynamic Latency Input (DLI), resp. mód automaticky nízkej odozvy a vstup dynamickej odozvy. Ide o softvérovú prípravu na budúcnosť v cloude.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Xbox Series X bude veľkým krokom vpred. Vďaka veľkému výkonu bude ako prvá konzola podporovať 8K rozlíšenie na nízkom framerate či 120 fps na nízkom rozlíšení. Ideálnym cieľom má byť kombinácia 4K 60 fps. Ako tiež napovedá názov, nepôjde len o jeden variant, ale pravdepodobne uvidíme lacnejší a drahší model.

Xbox Series X bude dostupný v roku 2020.

Zdroj: Microsoft, techradar.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -