Microsoft vytvoril mapu na sledovanie koronavírusu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Microsoft vytvoril interaktívnu Bing mapu, ktorá sleduje vývoj koronavírusu vo svete

Microsoft vytvoril novú interaktívnu mapu, ktorá pomáha bežným ľuďom sledovať momentálny vývoj koronavírusu vo svete. Mapa zobrazuje základné informácie, ako napríklad počet nakazených v jednotlivých krajinách, tento počet je ďalej rozpísaný na počet stále aktívnych prípadov nakazenia, už vyliečených prípadov, ale aj smrteľných prípadov. V USA si môžete dokonca pozerať aj stav v jednotlivých štátoch. Po výbere niektorej s krajín, poskytne vyhľadávač odkazy na spravodajské články a videá, ktoré súvisia s kronavírusom v danej krajine.

microsoft logo
Zdroj: microsoft.com

Podľa spoločnosti Microsoft sú dáta získavané z viacerých zdrojov vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), amerických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) a tak ďalej. Čo nástroju chýba je informácia o tom, kedy boli údaje naposledy aktualizované. Môžeme ale očakávať, že informácie sú aktualizované ihneď, ako vyjdú nové dáta na verejnosť.

Achilovou pätou celej mapy sú práve články, ktoré vyhľadávač ukazuje. Tie sú často už neaktuálne. Napríklad v správach o Veľkej Británií bol zobrazovaný článok, ktorý hovoril o tom, že v krajine doposiaľ neboli potvrdené žiadne prípady koronavírusu. To je pomerne úsmevné, keďže v krajine je v čase písania tohoto článku viac ako 1 000 prípadov nakazenia COVID-19. A sú ďalšie prípady, kedy vyhľadávač doporučoval články, ktoré boli už 2 týždne staré, čo je pri rýchlosti šírenia tohto vírusu veľmi neaktuálna informácia.

bing coronavirus mapa
Zdroj: theverge.com

Microsoft nie je jediný technologický gigant, ktorý sa snaží poskytnúť ľuďom informácie o tejto pandémii. Google napríklad oznámil, že onedlho predstaví svoju webstránku. Tá by mala obsahovať všetky informácie o pandémii, ako aj tipy, ako zabrániť ďalšiemu šíreniu vírusu. Google taktiež poskytuje informácie o novom koronavíruse na svojej domovskej stránke, ako aj na YouTube a Google mapách. Je zaujímavé, ako sa snažia technologickí giganti bojovať o trh aj v tejto dobe, zmietanej koronavírusom.

Zdroj: theverge.com, bing.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -