Microsoft zabíja legendárny ovládací panel vo Windowse 10. Čím bude nahradený?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Windows 10 pomaly, ale isto odstraňuje ovládací panel

Microsoft pri Windowse 8 predstavil novú verziu ovládania vášho počítača: aplikáciu „Nastavenia“. Tak ako prakticky každá časť Windows osmičky, ani toto sa užívateľom nepozdávalo a drvivá väčšina ostala u starého dobrého ovládacieho panelu. Teraz však Microsoft robí kroky, aby ovládací panel z operačného systému Windows 10 úplne zmizol.

V skorej verzii pripravovanej aktualizácie Windows 10 Build 20161 užívatelia objavili, že keď v ovládacom paneli kliknú na „Systém a zabezpečenie„, operačný systém ich prenesie do príslušnej sekcie v „Nastaveniach„.

windows ovladaci panel
Zdroj: Snímka obrazovky / REWIND.sk

Je zjavné, že Microsoft sa pomaly, ale isto snaží úplne odstrániť ovládací panel. Predsa len, je zbytočné mať dve aplikácie na to isté – nastavovanie počítača. Taktiež je pravda, že nová aplikácia Nastavenia sa od jej predstavenia vo Windowse 8 značne zlepšila a dnes v nej nájdeme už takmer všetko, čo bežný užívateľ potrebuje.

Avšak, fanúšikov starého dobrého Windowsu 7 to určite rozzúri. A čo vás? Už ste sa zmierili s postupným odchodom ovládacieho panela? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -