Plánuje Microsoft odstránenie diskovej jednotky? Hry na Xbox Series S by mali vychádzať len v digitálnej podobe

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovší potenciálny únik odhalil, že konzola novej generácie s menším výkonom Xbox Series S bude iba pre digitálne využitie. Síce nám takúto podstatnú informáciu stále musí potvrdiť samotný Microsoft, už teraz sa zdá, že slabšia verzia Xboxu bude v niečom iná ako jej brat Xbox Series X.

Predchádzajúce úniky zdanlivo potvrdili, že Xbox Series S bude legitímnou konzolou a užijeme si s ňou zábavy. Ale aké špecifikácie od nej môžeme očakávať?

Xbox Series S
Zdroj: tweaktown.com

Xbox Series S by nemal zahŕňať CD-ROM

Podľa slov známeho leakera Toma Warrena sa pri konzole Series S dočkáme o niečo menšieho výkonu, čo znamená, že sa jedná o lacnejšiu alternatívu pre hráčov s obmedzeným rozpočtom. Únik taktiež odhalil, že Series S nemá diskovú jednotku.

Hráči si tak nebudú môcť zahrať fyzické kópie hier, čo sa dá považovať za menšiu nevýhodu. No poteší nás aspoň fakt, že digitálne hry zakúpené na Xbox One budú hrateľné aj na konzole Xbox Series S.

Potenciálne špecifikácie

Xbox Series S
Zdroj: tweaktown.com

Ak ste si pozreli vyššie priložený obrázok, Series S sa s vylepšenou verziou Series X nedá porovnávať, ale stále sa bavíme o veľmi slušnom výkone. Poteší aj kompatibilita nového vylepšeného ovládača, vďaka ktorej ho spojazdníme pri oboch spomínaných konzolách novej generácie.

Bez ohľadu na to, či Series S má alebo nemá diskovú jednotku, nadchádzajúca herná konzola bude pravdepodobne apelovať k využívaniu predplatnej služby Xbox Game Pass. V tom prípade by odstránenie CD-ROM dávalo logiku, a ako sme si už stihli všimnúť aj z dôvodu novej pandémie, celý svet sa pomaly presúva do digitálnej podoby. Smutní ostanú pravdepodobne len náruživí zberatelia, ktorí budú mať na poličke okrem vzácnych kolekcií len neutretý prach.

Oficiálneho odhalenia sme sa mali dočkať v auguste, ale Microsoft túto udalosť opätovne odložil. Tentokrát na september a nám neostáva nič iné ako veriť, že sa tak skutočne aj udeje. Do tej doby máme k dispozícii aspoň doterajšie úniky, ktoré však stále treba brať s rezervou.

Čo hovoríte na konzolu novej generácie Xbox Series S a na jej potenciálne špecifikácie? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: tweaktown.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -