Microsoft chystá lacnú alternatívu pre Xbox Series X. V čom bude iná?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Microsoft nám v posledných mesiacoch odhaľuje podrobnosti o konzole Xbox Series X, ale vedeli ste, že si pre nás chystajú aj niečo ďalšie? Spoločnosť má vraj v pláne priviesť na svetlo sveta inú alternatívnu verziu.

Projekt Lockhart má byť cenovo dostupnejšou alternatívou pre Xbox Series X a tým by zastúpil konzolu dnešnej generácie Xbox One S. Výrobca nám však do dnešných dní neposkytol o druhej konzole žiadne bližšie informácie. Vieme len to, že bude patriť do rodiny konzol, ktoré majú na svojom povrchu logo Xboxu.

xbox logo
Zdroj: xbox.com

Plánuje Microsoft uviesť viac konzol s označením Xbox Series X?

Podľa všetkého je pripravovaný kúsok momentálne vo fáze testovania a prístup k nemu majú len zamestnanci. Tí držia všetky potrebné detaily zahalené rúškom tajomstva, ale viac by sa na verejnosť mohlo dostať už v máji. Práve v tom čase by mal mať Xbox online prezentáciu a odhaliť viac zo zákulisia projektu Lockhart.

Microsoft tvrdí, že konzola bude mať 4 vstupy a jej cieľom je nahradiť Xbox One S. Inak napísané, úrovňou sa začlení niekde do stredu – výkonom sa zaradí pod Xbox Series X, ale stále to bude vylepšený Xbox One S.

Existenciu projektu potvrdili viaceré zdroje a v dielni Microsoftu sa skutočne pracuje na konzole nižšej špecifikácie, na ktorej si budeme môcť zahrať všetky hry ako aj na Xbox Series X novej generácie.

Microsoft Xbox Series X
Zdroj: www.trueachievements.com

Žiadne disky, všetko v digitálnej podobe

Konzola nebude obsahovať CD-ROM modul a nevložíme do nej žiadne disky. Takýto krok by mal zvýšiť výkon a výrobcovia vsadia na pevný disk s rýchlejším úložiskom. Hry si tak budeme môcť zakúpiť už len v digitálnej podobe a staré dobré časy vkladania diskov do konzoly sa pravdepodobne skončili.

Okrem iného, Microsoft vyzval svojich vývojárov k tomu, aby novinku testovali pri rozlíšení 1440p/60 fps pri Lockharte a 4K/60 fps pri Xboxe Series X. Projekt Lockhart bude taktiež slúžiť ako digitálna brána pre oba pripravované Microsoft projekty – streamovacie služby a xCloud.

Ako už vieme, podujatie E3 2020 muselo byť skrz pandémiu koronavírusu zrušené. A preto nemáme šancu odhadnúť, kedy nám Microsoft odhalí niečo viac. Viacero analytikov je toho názoru, že zrušenie takejto veľkolepej akcie spôsobí dlhšie zamlčanie informácií, ale všetko by sme sa aj tak mali dozvedieť už v najbližších mesiacoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Myslíte si, že nám Microsoft prezradí viac o novej alternatívnej verzii Xbox Series S už čoskoro? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: windowscentral.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -