Máte radi Mijazakiho rozprávky? Určite tak neprehliadnite animovaný debut japonského štúdia Ponoc!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ máte v obľube klasické japonské rozprávky od Hajao Mijazakiho ako Cesta do fantázie, Môj sused Totoro, Princezná Mononoke alebo Zámok v oblakoch, toto si určite nemôžete nechať ujsť. V Japonsku sa totižto sformovalo nové štúdio s názvom Studio Ponoc, ktoré prichádza so svojim animovaným debutom. V tomto štúdiu však tkvie DNA štúdia Ghibli, ktoré vlastní práve legendárny Hajao Mijazaki. Režiséri, scenáristi, producenti alebo animátori z tohto štúdia si totižto vytvorili svoje vlastné. Ich prvou rozprávkou je práve Mary and the Witch’s Flower, v originále Meari to majo no hana. Určite tak nemôžete zmeškať nový anglický trailer, ktorý sa pýši hviezdnym dabingom.

Mijazakiho rozprávky
Zdroj: gkids.com

Animák s nádychom Mijazakiho rozprávky

Zaujímavý je aj samotný koncept ich prvého projektu – Ide o klasickú anglickú rozprávku (The Little Broomstick od Mary Stewart) v japonskom prevedení na štýl Mijazakiho. O film sa totižto starajú dvaja bývalí členovia štúdia Ghibli – Režisér nominovaný na Oscara, Hiromasa Yonebayashi (Leto s MarnieThe Secret World of Arrietty) a producent Yoshiaki Nishimura (The Tale of The Princess Kaguya, Leto s Marnie), ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara. Je naozaj krásne vidieť, že sa Nishimura a Yonebayashi pustili do niečoho takéhoto aj bez prostriedkov a rozpočtu štúdia Ghibli. Animák ‚Mary and the Witch’s Flower‚ je totižto nádhernou poctou práve tomuto legendárnemu štúdiu.

Samotný príbeh sa zameriava na malé anglické znudené dievčatko, ktoré sa premení na čarodejnicu po nájdení čarovných kvetov. Ako to však vyzerá, jej osudom je oslobodiť mučené zvieratá, ktoré sú časťou mylného experimentu na záhadnej čarodejníckej škole. O anglické znenie sa postarali mená ako Ruby Barnhill, Kate WinsletJim Broadbent. Film sa do vybraných kín po celom svete dostane už 19. januára. Teraz si však pozrite anglický trailer plný nádhernej japonskej animácie, akcie a nádychu klasickej Mijazakiho rozprávky…

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -