Hororový režisér pripravuje pre Netflix nový projekt o príbehoch Edgara Allana Poea

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Mike Flanagan a jeho nový projekt pre Netflix

Režisér hororových filmov a seriálov Mike Flanagan prinesie pre Netflix nový projekt. V minulosti pracoval na filmových spracovaniach kníh od Stephena KingaGeraldova hra (2017) a Doktor spánok (2019). Pre Netflix zrežíroval už tri populárne hororové seriály – The Haunting of Hill House (2018), The Haunting of Bly Manor (2020) a najnovší Midnight Mass (2021).

V novom projekte s názvom The Fall of the House of Usher sa pozrie na príbehy svetoznámeho amerického spisovateľa strašidelných poviedok a básní – Edgara Allana Poea. Pred týmto seriálom však vyjde ešte jeden z jeho pripravovaných projektov s názvom The Midnight Club. Tento seriál by mal vyjsť v roku 2022, takže The Fall of the House of Usher vyjde pravdepodobne až v roku 2023.

seriál Midnight Mass
Zdroj: gamesradar.com

Toto teda bude piatou snímkou, ktorú pripraví Mike Flanagan a Trevor Macy pre Netflix. O seriáli toho ešte veľa nevieme, iba že bude mať osem epizód, čiže sa bude opäť jednať o hororovú jednohubku. Na seriáli bude pracovať aj Melinda Nishioka, Emmy Grinwis a Michael Fimognari.

Edgar Allan Poe a príbeh The Fall of the House of Usher

Edgar Allan Poe bol americkým spisovateľom 19. storočia. Písal básne aj poviedky. Medzi jeho najznámejšie diela patrí epická báseň Havran alebo hororová poviedka Jama a kyvadlo. Zomrel v polovici 19. storočia vo veku 40 rokov. Jeho diela sa zaraďujú do romantického žánru, aj keď nepublikoval v období romantizmu. Jedna z jeho poviedok nesie práve názov The Fall of the House of Usher.

The Fall of the House of Usher
Zdroj: collider.com

Osemdielny seriál ale nebude zameraný iba na tento príbeh. Mal by byť mixom viacerých prác spisovateľa. Seriál nebude nadväzovať na žiaden predošlý projekt Mikea Flanagana. Keďže si tento režisér už stihol spraviť skvelé meno a je známy pre svoje úžasné hororové filmy a seriály, kritici a diváci očakávajú od nového projektu veľa. Na základe jeho predošlej práce však môžeme počítať s tým, že nás nesklame.

Tešíte sa na nové seriály od Mikea Flanagana? Ktorý jeho projekt je váš obľúbený? Vaše dojmy a názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -