Legendárny boxer Mike Tyson dostane životopisný film. V hlavnej úlohe sa ukáže oscarový herec

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mike Tyson životopisný film

O tom, že niektoré projekty v Hollywoode vznikajú dlhé roky, niekedy dokonca desaťročia, vás presviedčať nemusíme. Výborným príkladom je minuloročná snímka The Irishman, ktorá vznikala viac ako 15 rokov. O niečo kratšie, presnejšie 6 rokov, je vývoji životopisný film o legendárnom boxerovi Mikeovi Tysonovi.

Úplne prvé správy o projekte sme dostali ešte v roku 2014, no odvtedy sa po ňom zľahla zem. V tom čase sa mal o réžiou postarať majster oboru Martin Scorsese, ktorý je na tvorbu podobnej športovej drámy ako stvorený. Svoju skúsenosť preukázal ešte v roku 1980 filmom Zúriaci býk, v hlavnej úlohe s Robertom DeNirom, pričom si vyslúžil dve zlaté sošky.

Mike Tyson film
Jamie Foxx (vľavo) a Mike Tyson (vpravo); Zdroj: essentiallysports.com

Bohužiaľ, režisér bol v tom čase zaneprázdnený inými projektmi, a tak sme niekoľko rokov o životopisnom filme nepočuli ani slovo. V hlavnej úlohe sa mal ukázať obľúbený oscarový herec Jamie Foxx, ktorý má na konte snímky ako Divoký Django, Baby Driver, alebo The Amazing Spider-Man 2.

Jamie Foxx vznik oficiálne potvrdil

Dobrou správou je, že herec vznik projektu oficiálne potvrdil a dokonca pridal aj niekoľko aktualizácií ohľadom vývoja. Stalo sa tak na instagramovom živom vysielaní Marka Birnbauma s názvom Catching Up. Foxx povedal, že sa životopisný film hýbe vpred a dal nám tak definitívnu odpoveď.

„Je to definitívne áno. Pozrite sa, robiť životopisné filmy je zložitou vecou. Niekedy ich tvorba trvá aj 20 rokov. Ale oficiálne sme s tým reálne začali.“

Okrem toho sme sa dozvedeli aj niekoľko detailov ohľadom toho, aký príbeh nám film prinesie. Herec dúfa, že film ukáže „rôzne životy“ tejto boxerskej legendy.

„Chceme ukázať, že každý sa vyvíja. Myslím si, že keď v tomto príbehu položíme na Mike Tysona vrstvy, každý od mladých po starých porozumie ceste tohto muža.“

Mike Tyson Jamie Foxx
Fyzická premena Jamieho Foxxa na Mike Tysona; Zdroj: thesun.co.uk

Herec sa nakoniec zameral na jeho premenu na ikonického boxera. Svojim fanúšikom garantuje, že ho na ulici budú zastavovať kvôli autogramom, pretože si budú myslieť, že je Mike. Jeho vzhľadu dopomôže aj špeciálna technológia počítačových efektov.

Jamie Foxx aktuálne absolvuje striktný tréningový režim, aby dosiahol fyzickú premenu na stvárnenie boxera na vrchole jeho kariéry. Podotkol, že každý druhý deň robí 60 zhybov, 60 kľukov na bradlách a 100 kľukov.

Názov filmu, režiséra, dátum vydania a ďalšie informácie o projekte zatiaľ nepoznáme. O všetkých novinkách vás budeme samozrejme včas informovať.

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -