Miliardový seriál Pán prsteňov láka na vzostup Saurona. Pozrite si trailer na 2. sériu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Konečne dostaneme to, po čom túžime

Titul najdrašieho televízneho projektu v histórii mu už nik nevezme, no prvá séria fantasy seriálu Pán prsteňov z Tolkienovho sveta Amazonu veľmi nevyšla. Druhá má teda čo-to naprávať a dnes svetlo sveta uzrel trailer na tú druhú.

Práve do nej vkladajú ľudia mimoriadne nádeje a podľa prvých ukážok sa môže konať veľmi vydarené repete.

Sauronova moc narastá a Stredozem na čele s mocným Númenorom sa blíži k obrovskej vojne.

O čom bude príbeh v 2. sérii?

Konečne sa dočkáme najmä temnejšieho a autentickejšieho zážitku zo Stredozeme. Režisérka Charlotte Brändström naznačila, že na divákov čaká viacero veľkých zvratov aj silnejšie prepojenie na postavy.

Prvá séria sa zameriavala najmä na odhalenie Saurona a aj to sa stalo až v poslednej epizóde. Teraz začne poriadne naberať na sile a je pripravený otvorene vystúpiť voči svojim nepriateľom.

Veľkou novinkou a silným príbehovým momentom môže byť postava elfa Círdana, ktorý sa stal kľúčovou osobnosťou v boji proti Sauronovi. Hovoria o ňom aj ako o jednom z najmocnejších elfov histórie.

Pán prsteňov seriál Amazon
Amazon Studios

V traileri sa objavujú aj akčné pasáže z potenciálnej bitky, ktorá vás šokuje svojou veľkosťou a prepracovanosťou. Pôjde o obliehanie Eregionu, pričom jeho neskoršia skaza patrí ku kľúčovými momentom v histórii Stredozeme.

Premiéra druhej série Pán prsteňov: Prstene moci je naplánovaná na 29. augusta 2024.

LOTR si užijeme do sýtosti

Druhá séria pre seriál zďaleka nebude poslednou. Amazon má v pláne natočiť Tolkienovu fantasy najmenej na päť sérií, pričom v hre sú aj možné spin-offy orientované na diváckych favoritov. Všetko bude v prvom rade záležať od sledovanosti, ktorá aj napriek silnému štartu prvej série neskoršie upadala. Viacerí analytici sa preto zhodujú, že Tolkienova fantasy pre Amazon vôbec nemusela byť takým hitom, v aký služba dúfala.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -