Bolo to obyčajné dievča, kým nezískala rolu krásnej princeznej v seriáli Rod draka! Kto vlastne je Milly Alcock?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herečka Milly Alcock bola prakticky neznáma osobnosť, až do momentu, keď sa predstavila ako jedna z hviezd v seriáli Rod draka. Tvorcovia od HBO nám približujú udalosti ohľadom rodu Targaryen. Ten, ako vieme, ovláda tie najnebezpečnejšie bytosti v seriáli, teda draky. Dej sa odohráva 200 rokov pred udalosťami v seriáli Hry o tróny. A hlavnou hviezdou aj napriek účasti hercov ako sú Matt Smith (Daemon) či Rhys Ifans (Otto Hightower) je práve Milly Alcock. Čo vlastne vieme o tejto 22-ročnej herečke? A kým bola ešte predtým, ako sa z nej stala Rhaenyra Targaryen?

Odišla zo školy

Rod draka
Zdroj: brightside.me

Austrálska herečka študovala na Sydney’s Newtown High School of Performing Arts. Lenže cítila, že táto škola skrátka nie je pre ňu to pravé. Preto sa rozhodla predčasne odísť a vydať sa na neistú hereckú kariéru: „Naozaj som sa snažila, aby to bolo dobré, ale nemala som učiteľov, ktorí by vo mňa verili. Herectvo bolo vždy mojím bezpečným miestom, takže to určite bolo správne rozhodnutie.

Jej rozhodnutie vraj bolo veľmi impulzívne

Rod draka
Zdroj: brightside.me

Odchod zo školy však podnietila aj úloha Meg vo filme Upright z roku 2019. Herečka sa musela rozhodnúť rýchlo a rozhodla sa práve pre účinkovanie vo filme namiesto štúdia v škole: „Vedela som, že táto príležitosť hrať vo filme pre mňa bude oveľa cennejšia, ako nejaký kus papiera. Rozhodla som sa takmer okamžite. Bolo to veľmi impulzívne, ale nemohla som nad tým dlho premýšľať a lámať si nad tým hlavu. Tým pádom by som prepadla strachu a úzkosti a zničila si tým celý účel odchodu zo školy.“

Neskôr musela umývať riady v reštaurácii

Rod draka
Zdroj: brightside.me

Herecký chlebíček nie je jednoduchý a kariéra Milly nebola vždy na vzostupe tak, ako to je teraz. Aby sa mohla nejako uživiť, musela napríklad aj umývať riady v reštaurácii a žiť v podkroví so svojou matkou. Preto neskrývala obrovské prekvapenie, keď dostala šancu zažiariť v seriáli Rod draka a to preto, že: „Také veci sa nestávajú ľuďom, ako som ja“ povedala.

Potom prišiel telefonát, ktorý jej obrátil život naruby

Milly Alcock
Zdroj: brightside.me

Milly si presne spomína na moment, keď jej agent zavolal a povedal tú úžasnú novinku, že získala hlavnú rolu v seriáli Rod draka. V tom čase akurát varila večeru v dome svojho priateľa, keď zrazu počula zvonenie jej mobilu: „Môj agent sa ma pýtal, či sedíš? Tak radšej si sadni, pretože to máš! V tej chvíli som úplne zamrzla a nedokázala som zo seba vydať ani hlásku. Mala som prísne zakázané o tom hovoriť, ale svojej mame som to skrátka musela povedať.“

Keď vyšla prvá epizóda seriálu Rod draka, pozornosť divákov sa upriamila hlavne na ňu

Milly Alcock
Zdroj: brightside.me

Po premiére prvej epizódy seriálu Rod draka získala Milly za svoj výkon nadšené recenzie divákov. Taktiež mnohých až šokovala jej podobnosť s herečkou Emiliou Clarke, ktorá stvárnila postavu Daenerys Targaryen.

V súčasnosti Milly chýbajú jej blond parochne

Milly Alcock
Zdroj: brightside.me

Nalepiť takúto parochňu vraj trvalo hodinu a pol, no napriek tomu Milly chýbajú tie blond alebo skôr strieborné vlasy. Hlavne preto, že sa cítila nadpozemsky, keď mala takúto parochňu na hlave. Každopádne, prvé epizódy seriálu Rod draka fanúšikov potešili a snáď bude mať tento seriál podobne vysokú kvalitu a kultová značka s názvom Game of Thrones.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. ako to vidim ja, su tu 2 hlavne problemy.. 1. so slecnou Alcock sa velmi rychlo rozlucime, lebo pride „starsia Rhaenyra“. A druhy problem je na poslednej fotke, Alicent je o 3 levely krajsia (aj s nou sa rozlucime priskoro :( ). Kazdopadne postava Rhaenyry sa mi paci, pripomina mi Bean z Disenchantment..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -