Takto by vyzeralo Night City z Cyberpunk 2077 v Minecraft prevedení. Staviteľský projekt trval dlhé dva roky

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Epické mesto Night City z Cyberpunk 2077 zavítalo do obľúbenej hry Minecraft. O stavbu sa postarali stavitelia z Elysium Fire, ktorí nás svojim výtvorom inšpirovaným mestom z hry vývojárskeho štúdia CD Project Red oboznámili pred viac ako rokom.

K dnešnému dňu je dielo hotové a stiahnuť si ho v krásnom neónovom šate môžeš aj ty – klikaj tu. Ale pozor! Ak sa do toho pustíš, nezabúdaj, že okrem dychu táto stavba dokáže jednoducho vyraziť aj tvoju grafickú kartu.

Do hry Minecraft dorazilo mesto inšpirované hrou Cyberpunk 2077

Ak sa ti mapu podarí rozbehnúť, uvidíš jednu z najkrajších stavieb plnú mrakodrapov, neónových nápisov roztápajúcich oči alebo obrovského virtuálneho Fénixa. No to nie je zďaleka všetko a tvorcovia si dali záležať na každom dôležitom detaile.

Zakladateľ Elysium Fire Jeremy Sanchez prezradil, že na mape pracovalo spolu 15 ľudí. Samostatné zostavenie mapy trvalo 18 mesiacov. Vytvorenie videa a ďalšie post-produkčné práce však tímu trvali ďalších 6 mesiacov, čím sa projekt vyšplhal na hranicu dvoch dlhých rokov.

Sanchez tiež avizoval, že mesto nie je presnou replikou Night City. Pri budovaní totižto nemali žiadne referenčné obrázky metropoly a namiesto toho čerpali inšpiráciu z rôznych zdrojov.

Cyberpunk 2077 Minecraft
Zdroj: planetminecraft.com

Ako správne pripraviť PC na takúto grafickú bombu?

So správnym nastavením počítača budeš mať menšiu pravdepodobnosť zrútenia celej zostavy. Treba vyladiť zmenšenie vzdialeností (render distance) a vypnúť shader. Až vtedy ti mapu načíta bez akýchkoľvek problémov.

Mapa podporuje aj Nvidia RTX, takže si môžeš celé mesto vychutnať s pridaním sledovania lúčov (ray-tracing), čo vedie k skutočne nádhernej scenérii.

Ak ťa mapa zaujala a chcel by si si pozrieť aj ostatné famózne staviteľské projekty tejto skupiny šikovných tvorcov, všetky ich stavby nájdeš na stránke Planetminecraft.

Páči sa ti mesto inšpirované hrou Cyberpunk2077, ktoré zavítalo do hry Minecraft? Názor nám môžeš zanechať v komentároch.

 Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -