Minecraft: Education Edition sa dostáva už aj na populárne Chromebooky

Nenechajte si ujsť

Minecraft: Education Edition je špeciálne vydanie populárnej hry, ktorá pomáha deťom s výučbou. Naučia sa pomenovať mnoho vecí, zažijú mnoho srandy a do konca môžu zasadnúť do triedy s vlastným učiteľom. Hra sa dostáva už aj na Chromebooky!

Hru zrejme poznámálo kto, no ide o vynikajúcu platformu, pri ktorej sú žiaci naozaj sústredení a učenie je pre nich zábavou. Táto verzia populárnej hry Minecraft, ktorá je pod firmou Microsoft, je tu už od roku 2016 a učitelia sa celý čas pýtali, kedy hra príde na Chromebooky.

Prečo Chromebooky?

Je to jednoduché, sú najpopulárnejšou voľbou pri kúpe počítačov v Amerike. Ich pomer k ostatným je až 60:40. Tým pádom by omnoho viac učiteľov mohlo využívať túto možnosť výučby.

Minecraft: Education Edition
Zdroj: qz.com

Komu Minecraft: Education Edition pomôže?

Ako som už spomínal, funguje na báze online vyučovania. Minecraft: Education Edition by mohol pomôcť najmä chorým deťom, ktoré sa učia z domu, alebo ak by prišla druhá vlna koronavírusu a zatvorili sa školy, ako forma zábavného vyučovania. To, či sa toho učitelia chytia, ešte uvidíme.

Počuli ste už o tejto verzií Minecraftu, alebo je to pre vás novinka? Myslíte si, že učitelia budú využívať aj túto formu vyučovania? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -