Minecraft prechádza najväčším grafickým vylepšením v histórii. Kocky v RTX vyzerajú úžasne

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Naposledy sme Minecraft RTX videli ešte v roku 2019 na podujatí Gamescom. A ako môžeme vidieť, v jednoduchosti je krása. Vývojári v spolupráci s Nvidia do hry pridali svetelné lúče v reálnom čase, ktoré herné prostredie vylepšili na nepoznanie.

Hra s RTX pred pár dňami vstúpila do beta verzie a zahrať si ju môžete aj vy. Aspoň zistíte, že do sveta kociek zavítalo reálne slnko. Osvetlenie robí skutočne obrovský rozdiel medzi originálnou verziou a RTX. Ako to vyzerá v praxi, kde si beta verziu môžeme zahrať a čo nás to bude stáť, sa dozviete nižšie.

Oplatí sa vyskúšať nový Minecraft s Nvidia RTX?

Vo vyššie priloženom videu vidíme rozdiel medzi zapnutým a vypnutým RTX. Miestami sa budete cítiť, ako keby ste sa pozerali na úplne inú hru. Svetelné lúče, tiene a odrazy urobili každý jeden objekt v hre živším a krajším.

Ak sa na to dáte, do beta verzie sa dostanete tu. No pozor, ešte predtým si zálohujte svoje svety. Minecraft RTX bude dostupný na platforme Windows 10 a dostanete sa k nemu stiahnutím aplikácie Xbox Insider Hub z obchodu Windows 10 Store. Otvorte ju a kliknite na tri vodorovné čiary v ľavom hornom rohu.

Tam nájdite „Insider Content“ a kliknite na Minecraft pre Windows 10. Stačí sa už len pridať a v nastaveniach si môžete vybrať medzi súčasným programom Minecraft Beta alebo Minecraft RTX Beta.

Minecraft RTX
Zdroj: windowscentral.com

Čo potrebujeme k spusteniu RTX?

Nvidia oznámila, že pre hranie s rozlíšením 1080p na 30 fps potrebujeme grafickú kartu Nvidia RTX 2060, ktorej cena sa pohybuje okolo 350 eur. To znamená, že ak si chcete užiť Minecraft RTX na dokonalej úrovni, cena je celkom vysoká.

Netreba však zabúdať, že ide len o beta verziu, čo do budúcna môže znamenať príchod ďalších zmien. Požadovaný výkon sa môže zvýšiť alebo znížiť optimalizáciou, ale to už záleží od vývojárov spoločnosti Mojang.

Do sveta kreatívneho Minecraftu zavítala zatiaľ najväčšia grafická zmena v histórii. Tvorcovia legendárnej hre vdýchli život, ale za akú cenu. Či sa už do toho oplatí investovať necháme na vás, ale netreba zabúdať, že Minecraft RTX spustíte aj na nižšej optimalizácii. Len nezažijete taký herný zážitok, ako pri grafickej karte od Nvidie.

Videli ste už nový Minecraft RTX? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: windowscentral.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -