TOP 10: miniseriály na Netflixe, ktorými si môžete vyplniť letné prázdniny

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: miniseriály na Netflixe

Toto leto si pravdepodobne kvôli pandémii koronavírusu veľmi nepocestujeme. O to viac času však budeme mať na sledovanie filmov a seriálov. A kde inde nájdeme tie najlepšie seriáli, ak nie na streamovacích platformách? A ak nie ste nadšencami zdĺhavých seriálov, existujú aj tie kratšie. Preto sme si pre vás pripravili miniseriály na Netflixe, ktorými si môžete vyplniť letné prázdniny. Sú zoradené podľa hodnotení na stránke IMDb.com.

10. Maniac

miniseriály na Netflixe - Maniac
Zdroj: es.vida-estilo.yahoo.com

Táto sci-fi dráma je až nereálna, no veľmi fascinujúca. Rozpráva príbeh o alternatívnom svete bez internetu, v ktorom sa stretne Jonah Hill a Emma Stone. Práve oni súhlasia na experiment, pri ktorom požívajú drogy – potenciálny nový liek, ktorý má vyliečiť ich emocionálnu bolesť. Seriál je veľmi zaujímavý a kreatívny.

9. The Pharmacist

The Pharmacist
Zdroj: denofgeek.com

Jedným z mnohých kriminálnych dokumentov, ktoré môžete na Netflixe nájsť, je aj The Pharmacist. Tento seriál sa stratil z dohľadu divákov kvôli popularite seriálu Tiger King, ktorý vyšiel v rovnaký čas. No je omnoho lepší. Rozpráva o lekárnikovi Danovi Schneiderovi, ktorý sa snaží vybojovať spravodlivosť za smrť jeho syna. Popri tom však objaví omnoho väčší príbeh, ktorý spôsobí národnú krízu.

8. Unorthodox

Unorthodox
Zdroj: tyla.com

Seriál Unorthodox je natočený podľa skutočnej udalosti. Príbeh sa točí okolo mladej ženy menom Esther Shapiro, ktorá žije v ortodoxnej židovskej rodine. Nikdy sa nedostala z kruhov svojej komunity v New Yorku, no rozhodne sa odsťahovať do Berlína a začať odznova.

7. Don’t F*ck With Cats

dont fuck with cats
Zdroj: screenrant.com

V tomto seriáli sa nachádzajú pravdivé zábery zachytávajúce týranie zvierat, preto ho neodporúčame úplne každému. Rozpráva o skupine online aktivistov, ktorí na jedno z týchto videí narazia a snažia sa zistiť, kto čin na videu spáchal. Pohráva sa tak s misterióznosťou a pátraním a taktiež diváka chytí za srdce.

6. Caliphate

Caliphate
Zdroj: variety.com

Švédska dráma Caliphate vyšla tento rok. Rozoberá témy terorizmu a radikalizmu. Hlavnou postavou je, na rozdiel od iných seriálov, žena. Postavy sú vykreslené reálne a ľudsky. Jedná sa o napínavý thriller, ktorý zhltnete za jedno poobedie.

5. Wild Wild Country

miniseriály na Netflixe - Wild Wild Country
Zdroj: eater.com

Wild Wild Country je jeden z najzaujímavejších a najabsurdnejších seriálov, aký kedy v USA vyšiel. Opisuje kult, ktorý nasleduje indiánskeho guru a rozhodnú sa založiť si mesto čisto iba pre svoju komunitu. Bojujú proti pôvodným obyvateľom Oregonu, ktorých pôdu chcú zabrať.

4. Godless

Godless
Zdroj: nytimes.com

V roku 1880 ovládli jedno mesto ženy. Vo Westernovom seriáli sa tieto ženy musia postaviť proti zločincovi Frankovi Griffinovi, ktorý vstúpi na ich územie. Scenár k tomuto seriálu napísal Scott Frank, ktorý má na svedomí aj scenár k filmu Logan.

3. Unbelievable

Unbelievable
Zdroj: netflix.com

Unbelievable je kriminálna dráma plná skvelého deju a vynikajúcich hereckých výkonov. Za toto a za ďalšie výhody získala niekoľko ocenení Emmy. Príbeh je založený na skutočnej udalosti a je veľmi znepokojivý a miestami až strašidelný. Mladá žena bola brutálne napadnutá, no polícia jej neverila.

2. When They See Us

miniseriály na Netflixe - When They See Us
Zdroj: bbc.com

Tento seriál momentálne veľmi priamo komunikuje s momentálnou situáciou v USA. Jedná sa o príbeh o piatich Afroameričanoch, ktorých odsúdili za brutálne napadnutie v osemdesiatych rokoch, napriek nedostatku dôkazov. Pätica je samozrejme nevinná a snaží sa to preukázať.

1. The Last Dance

The Last Dance
Zdroj: youtube.com

Príbeh o svetoznámom basketbalistovi Michaelovi Jordanovi a jeho pôsobení v deväťdesiatych rokoch v tíme Chicago Bulls si získal srdcia mnohých divákov. The Last Dance je dokumentárny seriál, ktorý výborne zobrazuje a rozpráva o tomto období. Určite osloví aj iných divákov, než len športových fanúšikov!

Poznáte tieto miniseriály na Netflixe? Ktorý vás oslovil? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -