Mission: Impossible 7 čelí kritike. Tvorcovia chcú vyhodiť do vzduchu historický most

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Mission: Impossible 7 nepoteší historikov

S každým ďalším filmom zo série Mission: Impossible sa tvorcovia snažia posúvať hranice svojich veľkolepých akčných scén ďalej. Rozsiahlejšie lokácie, väčšie explózie a viac napätia. Výnimkou nebude ani nadchádzajúce pokračovanie – Mission: Impossible 7. Avšak podľa najnovších správ čelí siedmy diel kritike. Tvorcovia na čele s režisérom Christopherom McQuarriem chcú vyhodiť do vzduchu historický most v Poľsku.

Hneď, ako sa dokončí natáčanie v Londýne, sa štáb presúva do Poľska. Práve tam sa plánuje veľká akčná scéna, pri ktorej plánujú tvorcovia odpáliť časť mosta, ktorý bol postavený v roku 1909 v poľskej dedine Pilchowice. Poľský minister kultúry Pawel Lewandowski s týmto explozívnym kúskom súhlasil, keďže je most kvôli nestabilite od roku 2016 nepriechodný. Lewandowski sa k tomu vyjadril nasledovne:

„Nesúhlasím s tým, že Pilchowickeho most je národná pamiatka. Stojí uprostred ruín a nemá žiadnu hodnotu. Nie všetky staré veci sú pamiatky. Zákon jasne hovorí, že národná pamiatka je to, čo má umeleckú alebo vedeckú hodnotu. V umení a kultúre to platí len vtedy, keď je medzi konkrétnym historickým objektom a ľuďmi nejaké spojenie. Takže ak je objekt nepouživaný a nedostupný, nemá takúto hodnotu. Kvôli týmto dôvodom sa nejedná o historickú pamiatku. Okrem toho bude pri natáčaní zničená len jeho malá časť.“

Mission: Impossible 7
Zdroj: polskieradio.pl

Zakončenie príbehu Ethana Hunta

Toto rozhodnutie viedlo k lokálnym protestom, ktoré sa snažia tento most uchrániť a zachovať ho ako historickú pamiatku. Avšak Lewandowski tvrdí, že vďaka tomuto natáčaniu sa im most podarí následne rekonštruovať. Život ohrozujúce kaskadérske kúsky sa už stali pre túto sériu normou. Aké majú tvorcovia presné plány pre scénu na moste je otázne, avšak určite to bude niečo… výbušné.

Nadchádzajúce dve pokračovania, ktoré sú natáčané súčasne, by mali prísť do kín v novembri 2021 a 2022. Oba filmy bude režírovať Christopher McQuarrie a bude sa jednať o zakončenie cesty Ethana Hunta (Tom Cruise). McQuarrie prezradil, že budú tieto filmy nadväzovať na prvý diel, ktorý to všetko začal. Môžeme očakávať opäť niečo väčšie, hlučnejšie a šialenejšie. Dúfame, že Tom Cruise natáčanie prežije.

Aký máte na to názor vy? Myslíte si, že je kritika na mieste?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -