Naštvaný Tom Cruise a nálada na bode mrazu. Mission: Impossible 8 má obrovské problémy

Nenechajte si ujsť

Mission: Impossible 8 sprevádzajú veľké ťažkosti

Pripravovaný ôsmy film akčnej série Mission: Impossible čelí vážnym produkčným problémom. Kvôli čerstvej technickej poruche s 25 miliónovou ponorkou sa natáčanie akčného veľkofilmu predĺži až o niekoľko týždňov. Rozpočet tak narastie do astronomických rozmerov a Mission: Impossible 8 bude jedným z najdrahších filmov histórie.

Je to mimo kontrolu, nálada je zlá

Ako informuje World of Reel, nálada na pľace pri nakrúcaní nového filmu ikonickej akčnej série je na bode mrazu. Zúri nielen hlavná herecká hviezda Tom Cruise, ale tiež produkčný tím na čele so štúdiom Paramount, ktoré už začína byť zo situácie zúfalé. Film bol najskôr o rok odložený, dočkal sa aj zmeny názvu, následne produkciu výrazne skomplikovali minuloročné štrajky.

Teraz je na svete nový problém, ktorý snímku ešte viac predraží. Pri nakrúcaní jednej z najťažších pasáží, v ktorej figuruje aj ponorka za 25 miliónov dolárov, sa totiž pod jej váhou zasekla podpera slúžiaca na zníženie vysokej konštrukcie. Oprava potrvá niekoľko týždňov a zásadnou mierou sa podpíše aj na rozpočte filmu. Ten podľa zákulisných zdrojov už teraz predstavuje 400 miliónov.

Mission: Impossible Odplata Prvá časť recenzia
TMDB

Ak sa čiastka nakoniec potvrdí, pôjde o jeden z najdrahších filmov histórie. Prvenstvo zatiaľ drží Star Wars: Sila sa prebúdza, ktorý stál 447 miliónov dolárov. Mission: Impossible 8 sa však s podobným rozpočtom hravo dostane do TOP 5 a tromfne napríklad aj Cameronovho Avatara.

Už teraz má na krku nôž

Situácia pre filmárov je o to horšia, že v strate už skončil predchádzajúci siedmy film, ktorý štúdiu Paramount vygeneroval stratu blížiacu sa 100 miliónom dolárov. Produkcia Mission: Impossible 7 bola pritom výrazne úspornejšia a rozpočet sa pohyboval okolo 290 miliónov. Ak k nákladom nového filmu pridáme aj výdaje na distribúciu a marketing, budú sa jeho tržby musieť blížiť až k miliarde dolárov na to, aby sa dostal do zisku.

To sa v aktuálnej klíme zdá byť nemožné a Mission: Impossible 8 má nakročené k veľkému finančnému problému. Netreba však predbiehať, možno to pre Paramount nakoniec dopadne dobre. Všetko uvidíme 22. mája budúceho roka, kedy ôsmy film Mission: Impossible dorazí do kina.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -