Dlho to bol telefón s najlepším fotoaparátom na svete. Je ohromné, na čo som pri ňom prišiel

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Test Honor Magic6 Pro

Len málokedy sa človeku dostane do ruky zariadenie, ktoré je objektívne skutočnenaj“. A práve to bol telefón Honor Magic6 Pro v čase nášho testovania. Podľa organizácie DXOMARK malo toto zariadenie najlepší fotoaparát zo všetkých mobilov na svete, prekonal vtedy dokonca gigantov ako Apple či Samsung, no taktiež konkurentov Oppo a Huawei. (Aktuálne prvé miesto opäť prevzal Huawei).

Čo ma tento telefón počas používania naučil? Naozaj je fotoaparát tak dobrý, že si zaslúžil titul najlepší na svete? A aké iné má prednosti alebo nedostatky mimo svojich kamier?

Začnime rovno tým najväčším ťahačom tohto modelu, a to spomínaným fotoaparátom. Zadnej strane zariadenie dominuje obrovský modul s 3 rôznymi objektívmi, ktorý sa výrobca ani nesnažil ukryť alebo elegantne zapustiť do tela. Miesto toho ho hrdo priznávajú – čo aj dáva zmysel. Predsa len, je to najväčšia prednosť tohto telefónu, takže prečo z nej nespraviť aj ten najvýraznejší dizajnový prvok.

honor magic6 pro
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Tri senzory pre impozantné fotky

Nájdeme tu konkrétne trojicu senzorov:

  • Širokouhlý – 50 MP, f/1.4
  • Ultraširokouhlý – 50 MP, f/2
  • Teleobjektív – 180 MP, f/2.6

Ultraširokouhlý objektív nikoho neurazí

Začnime od toho najmenej zaujímavého po ten najzaujímavejší. Ultraširokouhlý fotoaparát má ekvivalent 13 mm objektívu, čo je zorné pole zhodné napríklad s ultraširokouhlými fotoaparátmi iPhonu 15 Pro alebo Samsungu Galaxy S24 Ultra. Oproti týmto dvom telefónom má však Honor navrch s väčším množstvom pixelov, ktoré sa však nie vždy premietnu do lepšieho výsledku.

Ultraširokohulý fotoaparát je však stále len priemerný a nie je dôvodom, prečo je tento telefón zaujímavý. Ten začína pri teleobjektíve, ktorý ponúka ohromné rozlíšenie 180 MP a digitálny zoom až 100-násobného priblíženia.

honor magic6 pro
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Teleobjektív má ohromný zoom

Teleobjektív sa začína prejavovať od 2,5-násobného optického zoomu, kedy vytvára pri fotografovaní subjektu naozaj krásne a prirodzené rozmazanie pozadia aj bez použitia softvérového portrétového režimu. Nasledujúcim preddefinovaným stupňom priblíženia je 5-násobný optický zoom, môžete však samozrejme pokračovať a ďalej približovať.

Fotoaparát je reálne použiteľný s pekným prirodzeným prekreslením až do 30-násobného zoomu, potom sa však kvalita začne zhoršovať vďaka digitálnemu dopracovaniu pixelov. Úprimne, 100-násobný zoom je viac-menej nepoužiteľný a slúži skôr ako marketingový ťah.

Avšak mierne zavádzajúca môže byť aj kvalita náhľadu predtým, než fotografiu vyhotovíte. Po stlačení spúšte totiž zapracuje hardvér telefónu a zachytené dáta ešte optimalizuje umelá inteligencia pre lepší výsledok. Koniec koncov sú tak fotografie z teleobjektívu vysoko nadpriemerné.

honor
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Primárny senzor je kráľom

Tým najnudnejším, no zároveň najzaujímavejším a najdôležitejším objektívom je primárna kamera s 1x priblížením. Širokouhlý objektív má pohodlný ekvivalent 24 mm a taktiež jednu skvelú vychytávku, ktorou je variabilná clona f/1.4 alebo f/2. Telefón medzi týmito hodnotami prepína automaticky, viete ju však ovládať aj manuálne.

Primárny senzor je obrovský a vďaka veľkosti 1/1.28″ dokáže vytvárať na telefón skutočne kvalitné rozmazanie pozadia (bokeh). Výsledné fotografie sú veľmi ostré. Poteší aj rýchlosť automatického ostrenia, ktorá je najmä na dennom svetle prakticky okamžitá. Mierne spomaľuje len pri horších svetelných podmienkach, kedy má telefón aj menší problém s nastavením správnej rýchlosti uzávierky. Keď je šero, tak často vyjdú z fotoaparátu rozmazané zábery.

Avšak vo väčšine prípadov je fotoaparát aj v automatickom režime viac než uspokojivý. Zábery sú bezstarostne živé s vysokým dynamickým rozsahom. Softvér taktiež zbytočne „nevyťahuje“ čiernu v kontrastných scénach, ale necháva ju pekne hlbokú a tmavú.

Hĺbka ostrosti je dostatočná aj bez portrétového režimu, avšak aj ten funguje dobre, najmä na dennom svetle. Kamery dokážu veľmi dôveryhodne rozpoznať okraje subjektu a oddeliť ho od pozadia. Nedostatky sa začnú ukazovať len pri príliš výraznom rozmazaní pozadia.

Všestranné fotoaparáty bez zamerania na video

Horšie je na tom video. Nechápte ma zle, Honor Magic6 Pro dokáže vďaka svojim výkonným senzorom stále zachytávať pekné videá, avšak výsledok je niekedy roztrasený, najmä pri pohybe. Stabilizácia je tu očividne nastavená primárne na fotografovanie, nie na nahrávanie videa. Avšak s výsledkom budete aj tak vo väčšine prípadov spokojný.

Aby som to teda uzavrel, fotoaparáty Honor Magic6 Pro sú skutočne úchvatné. Ohromí najmä kvalita primárneho senzoru, rýchlosť ostrenia a prirodzená hĺbka ostrosti. Používatelia ocenia aj všestrannosť, od ultraširokouhlých záberov až po detailne priblížené fotografie.

Tento telefón fotí tak dobre, že v prípade cestovania by som rozmýšľal nad tým, či si vôbec so sebou brať svoju zrkadlovku. Nie, Honor Magic6 Pro nefotí lepšie ako profesionálny fotoaparát – fyzika nepustí. Avšak je dostatočne dobrý na to, že pri bežných situáciách už nemá význam nosiť so sebou zvlášť zariadenie len na fotografovanie.

Navyše je tu fakt, že mobil máte so sebou vždy. Počas testovania tohto telefónu teda bolo príjemné vedieť, že nech sa deje čo sa deje, mám vo vrecku schopný fotoaparát pre každú situáciu a neľutoval by som, že so sebou nemám zrkadlovku.

honor
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Zvyšok hardvéru nie je o nič menej obdivuhodný

Obdivuhodné schopnosti fotoaparátu sa však odrážajú na hmotnosti zariadenia, ktoré má až 225 gramov. Gramy nepomáha šetriť ani oceľový rám a obrovská 5600 mAh batéria. S ňou sa však nemusíte báť, že by sa telefón rýchlo vybil.

V kombinácii s efektívnym čipom Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 má Honor Magic6 Pro naozaj špičkový výkon a jednu z najlepších výdrží batérie, aké som kedy testoval. Pri šetrnom používaní dokáže na jedno nabitie vydržať aj 3 dni.

Pôsobivý hardvér dopĺňa úchvatná audiotechnika a skvelý 6,8-palcový OLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Vďaka svietivosti až 1600 nitov je perfektne čitateľný aj na slnku. Poteší však aj veľmi nízky minimálny jas, čo sa zíde napríklad pri používaní telefónu po tme.

Potom je tu ešte celý rad ďalších pozitív, ktoré som ani nespomínal. Je medzi nimi napríklad vodeodolnosť IP68, technológia Dual SIM alebo 12 až 16 GB pamäte RAM.

honor mobil
Zdroj: redakcia REWIND.sk

MagicOS je moderná a sympatická nadstavba Androidu

Zariadenie poháňa softvér MagicOS, čo je nadstavba Androidu. Všetky Google služby tu teda fungujú bez problémov, systém však dostal jemné vizuálne úpravy od Honoru. Používateľom Androidu určite budú vyhovovať, prelínajúce sa prvky s iOS však taktiež pomôžu používateľom iPhonov, aby si na MagicOS ľahšie zvykli.

Honor Magic6 Pro je jednoducho skvelý ultra-prémiový telefón, čo podčiarkuje aj elegantný dizajn so zaoblenou obrazovkou po stranách. Na zadnej strane sa nachádza aj vrúbkovaná textúra tela pripomínajúca kožu, ktorá na dotyk pôsobí príjemne. A čo viac, vďaka nej sa mobil drží dobre a nešmýka sa v ruke. Pôsobivý je telefón najmä v unikátnej zelenej farbe.

Pre koho je Honor Magic6 Pro?

Záujemcovia si ho môžu zaobstarať za 1 099 eur, čo vôbec nie je najmenej. V tejto cenovej kategórii už súťaží s tým najlepším od Apple aj Samsungu, avšak stále je o niečo lacnejší ako ich vlajkové modely – aj keď má lepší fotoaparát. Zaujímavý je aj softvér, ktorý pôsobí ako odladený Android s niektorými prvkami, ktoré sa inšpirovali iOS.

V podstate je tak Honor Magic6 Pro skvelá alternatíva ku tejto hlavnej dvojici značiek. Ak nechcete iPhone ani Galaxy telefón, možností nemáte veľa a Magic6 Pro je jednou z najlepších volieb, ktoré môžete spraviť.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -