TOP 5: Porovnali sme najlepšie mobilné aplikácie na čítanie komiksov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 5: Najlepšie aplikácie na čítanie komiksov

Či už sa bavíme o knihách alebo komiksoch, digitálne a elektronické verzie pomaly, ale isto nahrádzajú tie fyzické. Komu sa predsa chce vláčiť a krčiť v taške výtlačok komiksu, keď si stačí vytiahnuť mobilný telefón? Tie „najmúdrejšie“ aplikácie dokonca ponúkajú funkciu Guided View™, ktorá premení čítanie komiksu na mobile vo filmový zážitok. My sme sa teda rozhodli, že porovnáme a vyberieme tie najlepšie aplikácie na kupovanie a čítanie komiksov.

Celé porovnávanie prebehlo na smartfóne Sony Xperia XZ2, ktorý ponúka nádherný 5,7″ displej. Práve kvôli jeho HDR displejuFull HD+ rozlíšením bol tým najlepším kandidátom na toto testovanie. Pomocou technológie TRILUMINOS totižto dokáže Xperia XZ2 čo najdôveryhodnejšie reprodukovať farby komiksov s verným kontrastom. Poďme sa teda pozrieť na to, ktoré aplikácie sa dostali na náš zoznam TOP 5!

Astonishing Comic Reader

Astonishing Comic Reader
Zdroj: youtube.com

Cena: Zdarma
Android

Na piatom mieste sa u nás umiestnila aplikácia Astonishing Comic Reader, ktorá slúži ako čítačka komiksov. To v preklade znamená, že si cez ňu nemôžete kupovať komiksy. Každopádne, môžete cez ňu čítať tie, ktoré ste si už stiahli prostredníctvom iných aplikácii. Bez problémov vám prečíta formáty ako CBR, CBZ alebo PDF. S touto aplikáciou si komiksy prečítate dokonca aj na televízii pomocou podpory Chromecast. Vaše kolekcie komiksov môžete priamo ukladať do tejto služby, takže si ich jednoducho prečítate na akomkoľvek zariadení. Ide tak o jednu z najlepších čítačiek komiksov!

Crunchyroll Manga

Crunchyroll Manga
Zdroj: reddit.com

Cena: Zdarma / Od 5€ mesačne
Android, iOS

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na entuziastov mangy, teda japonských komiksov. Dopredu však musíme upozorniť na to, že Crunchyroll Manga nie je samostatnou aplikáciou. Je totižto stvorená pre tých, ktorí už odoberajú streamovaciu službu Crunchyroll. S touto službou však dostanete prístup ku neobmedzenej mange a populárnym titulom, ako napríklad Attack on Titan. Najnovšie vydania dostanete ihneď ako vyjdú v Japonsku. Pokiaľ však Crunchyroll neodoberáte aj kvôli anime, predplácať si ho iba pre mangu sa vám pravdepodobne neoplatí.

DC Comics

DC Comics
Zdroj: 9to5toys.com

Cena: Zdarma
Android, iOS

Pre všetkých milovníkov DC tu je aplikácia DC Comics, ktorá ponúka snáď všetky komiksy, ktoré kedy vyšli pod vydavateľstvom DC Entertainment. Na prihlásenie do nej vám dokonca stačí ComiXology alebo Amazon účet. Nájdete tam tisícky komiksov, grafických noviel alebo časopisov. Taktiež si môžete užiť výborné zľavy, ktoré služba každý týždeň obmieňa. Celú svoju knižnicu si môžete spravovať a vaše kolekcie môžete čítať kedykoľvek, či už ste na stolnom počítači, notebooku, alebo používate mobilné zariadenie. Jednoducho budete mať celý svet DC poruke!

Marvel Unlimited

Marvel Unlimited
Zdroj: bookriot.com

Cena: Zdarma / Od 10$ mesačne
Android, iOS

Pokiaľ má DC vlastnú aplikáciu, tak ju musí mať aj Marvel! A dokonca aj o niečo lepšiu… Marvel Unlimited totižto ponúka instantný prístup ku viac ako 20,000 digitálnym komiksom. Je to niečo ako Netflix, no namiesto seriálov máte komiksy od Marvelu. Aplikácia totižto funguje na základe predplatného, ktoré začína pri 10 dolároch mesačne.

Ušetriť peniaze však môžete pomocou tzv. annual passu alebo Marvel Unlimited Plus. Annual pass stojí 69 dolárov ročne, zatiaľ čo Marvel Unlimited Plus vás vyjde na 99 dolárov ročne. Služba taktiež ponúka čítanie komiksov bez toho, aby ste museli byť pripojení ku Wi-Fi alebo mobilnému internetu!

Comics (ComiXology)

ComiXology
Zdroj: time.com

Cena: Zdarma
Android, iOS

Suverénnym víťazom nášho porovnávania je aplikácia ComiXology, ktorá spája tie najlepšie vlastnosti zo všetkých ostatných. Ide o službu od Amazonu, ktorej obrovská knižnica obsahuje vydavateľstvá ako Marvel, DC, Image, Dark Horse, IDW a dokonca aj nejakú Mangu. Jednoducho, to najlepšie pod jednou strechou. Zakúpené komiksy samozrejme môžete čítať na ktoromkoľvek zariadení a dokonca nájdete aj formu predplatného.

Tým hlavným trhákom je však funkcia Guided View™, pomocou ktorej sa z čítania komiksu stane filmový zážitok. Jednotlivé panely zo stránky sa vám budú pomaly posúvať po obrazovke, a vám sa teda stačí vžiť do príbehu. Naozaj, čítanie komiksov s touto aplikáciou nebolo nikdy lepšie!

Ako ste na tom vy? Prečítate si radšej fyzický výtlačok komiksu, alebo ste prešli na digitálne čítanie?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -