Chcete si natočiť vlastný film? Tieto mobilné aplikácie vám to umožnia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmy sú pre mnohých z nás ako zábavou, tak aj vysnívaným koníčkom a prácou. Ak ste si našli cestu na náš web, asi môžem predpokladať, že ste filmovým fanúšikom. A jedno je isté. Každý z nás dúfa, že jedného dňa si natočíme vlastný film, ktorý bude výtvorom, na ktorý môžeme byť hrdí. Niekedy sa tento sen splnil len vyvoleným. Dnes to ale doslova zvládne každý, kto chce.

Zdroj: youtube.com

Možno si myslíte, že na tvorbu filmu potrebujete niekoľko-členný tím, drahú techniku, podporu známeho štúdia a naozaj veľa peňazí – teda veci, ktoré väčšina z nás nemá k dispozícii. To ale ani z ďaleka nie je pravda. Máme totižto to šťastie, že žijeme v dobe, kedy má každý z nás poruke fotoaparát a kameru v telefóne. Fakticky teda máme pri sebe zariadenia, vďaka ktorým je proces tvorby filmu ľahší, ako kedykoľvek predtým. Dnes vám preto predstavíme mobilné aplikácie, s ktorými si môžete splniť sen!

Mobilné aplikácie, s ktorými natočíte vlastný film

Scenár

iOSFinal Draft Mobile
Android – DubScript Screenplay Writer

Tieto aplikácie vám ponúknu možnosť si jednoducho spísať svoje myšlienky ohľadom príbehu, samotnú tvorbu scenára, tvorbu poznámok a omnoho viac. To vám dovolí pracovať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, keďže pri sebe nemusíte mať kus papiera a pero, alebo notebook. Mobilný telefón ale pri sebe máte vždy.

Nakrúcanie

iOSFLMiC Pro (16,99€)
Android – FiLMiC Pro
(12,99€)

Kamery v moderných smartfónoch sú v dnešnej dobe na neuveriteľne vysokej úrovni. Len zopár rokov dozadu sa nám ani nesnívalo o tom, že jedného dňa budeme mať vo vrecku Full HD či v mnohých prípadoch aj 4K kameru. Zabudované aplikácie v mobiloch ale častokrát nevedia využiť celý potenciál snímača. Preto vznikli komplexnejšie spôsoby, ktoré sú možno komplikovanejšie na použite, ale bez pochýb ponúknu lepší výsledok.

mobilné aplikácie
Zdroj: praha7.cz

Strih

iOSiMovie
Android – Adobe Premiere Clip

Strihanie natočeného materiálu je omnoho ťažšie a komplikovanejšie, ako by ste si predstavovali. A ešte dôležitejšie, je neuveriteľne náročné na čas. Preto je prakticky povinnosťou správne vyberanie, delenie a organizácia klipov, z ktorých budete tvoriť jednotlivé scény a v konečnom dôsledku celý film. Tieto aplikácie vám to značne zjednodušia.

Efekty

iOSAction Movie FX
AndroidFxGuru: Movie FX Director

Všetkým nám je jasné, že kvalita filmu závisí obzvlášť na príbehu a spôsobe, akým je natočený. Špeciálne efekty určite nie sú niečo, čo diktuje celkový dojem. Aj tak je ale na ich tvorbu potreba kopu skúseností a rôzne počítačové programy. Ak nie ste profesionál a chcete svoj filmový projekt obohatiť jednoduchými efektami, niet jednoduchšej cesty, ako použiť tieto aplikácie.

Zdroj: youtube.com

Stačí len začať!

Ak máte stále pochybnosti o tom, že na mobil sa nedá natočiť kvalitný film, odporúčam vám pozrieť si trailer na horor Unsane. Tvorca pri jeho tvorbe kameru zamenil za obyčajný iPhone:

Samozrejme existuje veľké množstvo drahých aj lacných aplikácií, či dokonca takých, ktoré si stiahnete zadarmo. Teraz už vás ale nič nedelí od toho, aby ste si splnili svoj sen! Dajte nám do komentárov vedieť, či vám tento článok pomohol a či sa do toho pustíte. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -