Reálny príbeh o tom, ako sa zo škaredého káčatka stala labuť | Môj príbeh RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

 Môj príbeh RECENZIA – Určite poznáte príbeh o tom, ako sa zo škaredého káčatka stala labuť. Česká romantická dráma Môj príbeh je však skutočným príbehom o tom, ako sa z krásneho káčatka stalo škaredé káčatko, no potom opäť nádherná labuť. Režisérske duo Libor Adam a Hana Hendrychová si pre nás pripravili film podľa skutočnej udalosti, ktorý by nikto nemal ignorovať.

Zaoberá sa totiž ťažšími témami, o ktorých sa nerozpráva jednoducho a ľudia by ich určite nemali prehliadať. Je to príbeh o nešťastnej láske, bolesti, strate, no nakoniec aj o znovu objavenom šťastí. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, či nás to bavilo aj po tej filmovej stránke.

film moj pribeh premiera
Zdroj: mujpribeh.film, magicbox.sk

Môj príbeh RECENZIA

Hlavnou postavou filmu je mladá, krásna a hlavne talentovaná Elizabeth (Vlastina Svátková), ktorá sa kvôli láske vzdá úspešnej kariéry baletky. Problémom je, že o šťastnú lásku ide iba naoko a kvôli svojej “osudovej láske” stratí v jedinej sekunde úplne všetko, vrátane svojej krásy.

Popáleniny na polovici tela sú teda iba jedným z problémov, ktoré musí Elizabeth riešiť. Našťastie pri nej stojí jej teta Marie (Vilma Cibulková), ktorá ju vychovala a vždy milovala ako vlastnú dcéru. Spolu so štyrmi novými kamarátkami si začne hľadať svoj nový začiatok, ktorý okrem znovu nadobudnutej krásy môže priniesť aj šťastie a tentokrát skutočnú lásku.

Film vnikol na motívy bestselleru Calaway od spisovateľky Zory Castillo, pričom sa o scenár postaral Libor Adam s Pavlou Krečmerovou. Ide o inšpiráciu skutočným príbehom, čo filmu pridáva oveľa väčšiu váhu. Môj príbeh rozoberá hneď niekoľko vážnych tém, medzi ktoré patrí aj domáce násilie či strata blízkeho.

moj pribeh film
Zdroj: mujpribeh.film

Aj napriek tomu je film vynikajúco vyvážený humorom, vášňou a láskou, ktorá je predovšetkým hlavným motívom. Žáner romantickej drámy sa tak často mení na romantickú komédiu, pri ktorej sa v kine výborne zasmejete. Z väčšej časti ide o snímku, ktorú si užijú hlavne ženy, no z mužského pohľadu môžem povedať, že som sa vôbec nenudil.

Priam naopak musím pochváliť scenár, ktorý bol uveriteľný a naozaj ľudský. Príbeh bežného človeka, ktorý si prechádza problémami tak, ako aj všetci ostatní. Pri tomto filme si naozaj uvedomíte fakt, že nie ste jediným, kto si v živote prechádza menšími alebo väčšími problémami.

Každý z nás si zo sebou nesie nejakú ťarchu, s ktorou sa musíme vysporiadať. Aj hlavná postava vo filme postupne zisťovala, že nie je stredobodom pozornosti a že aj jej kamarátky si v živote prechádzajú ťažkými obdobiami a reálnymi problémami. Toto by si mal v živote uvedomiť každý jeden z nás.

film moj pribeh
Zdroj: totalfilm.cz

Výborné napísaný humor

Ako som už spomenul vyššie, ťažké témy nahrádzal vyvážený humor. Jeho najväčším zdrojom boli obyčajné stretnutia kamarátok na káve, s ktorými sa dokážeme veľmi jednoducho stotožniť. Herečky Vlastina Svátková, Tereza Kostková, Zuzana Norisová, Nela Boudová a Alžbeta Stanková majú medzi sebou nenahraditeľnú chémiu, ktorá vás zaručene rozosmeje.

Týmto sa dostávame k hereckému obsadeniu, ktoré predviedlo pomerne slušné výkony. Okrem hlavnej predstaviteľky vynikala hlavne Vilma Cibulková, ktorá sa v hereckej brandži pohybuje už nejaký ten piatok. Mužskými menami vo filme boli Saša Rašilov, Pavel Kříž, Milan Kňažko, Míra Nosek či Martin Stránský.

Môj príbeh RECENZIA
Zdroj: mestanskabeseda.cz

Bohužiaľ, bez problémov sa to nezaobišlo. Týkali sa napríklad technickej stránky filmu, predovšetkým kamery. Možno si to všimnete a možno nie, no jasne viditeľná špina na objektíve kamery dokáže naozaj pokaziť zážitok. Hlavne keď sa nachádza hneď na niekoľkých záberoch a scenériách.

Film trvá príjemných 90 minút, počas ktorých sa nudiť nebudete. Celé odhalenie pravdy o bolestivom incidente Elizabeth sa totižto odhaľuje postupne počas trvania celého filmu, takže sa celú pravdu dozviete až na samotnom konci. Aj to je jedným z dôvodov, prečo vás film bude držať v zaujatí až do záverečných titulkov.

Zhrnutie

Môj príbeh je dobrým filmom, ktorý však zaujme len po tej príbehovej stránke. Jeho dôležitosť tkvie v témach, ktoré rozoberá. Nikdy netreba zatvárať oči pred problémami a treba im čeliť, komunikovať a nakoniec každý z nás nájde svoj šťastný koniec. Kameňom úrazu väčšiny slovenských a českých filmov býva práve scenár, čo pre tento film našťastie neplatí.

Po technickej stránke film nijak nezaujal, čo sa týka hudby alebo kamery. Pekné posolstvo však bolo odovzdané aj napriek týmto problémom. Snímka teda určite neurazí a bezpochyby sa radí medzi lepšie lokálne počiny. Od nás si odnáša hodnotenie 6,5/10 a veríme, že ženám sa bude páčiť ešte viac.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...

Trailer na seriál The Haunting of Bly Manor od Netflixu odhaľuje, že sa v októbri budeme poriadne báť

Pre fanúšikov The Haunting of Hill House... Písal sa október roku 2018 a na Netflix prišiel hororový seriál The Haunting of Hill House, ktorý sa...

Tento rok neuvidíme žiaden MCU film. Presunula sa Black Widow a aj ostatné Disney filmy

Disney posúva svoje premiéry Pred nedávnom sa nám dostala informácia, že hrozí, že obrovské štúdio Disney bude posúvať svoje premiéry. Bohužiaľ sa to teraz stalo...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...