Reálny príbeh o tom, ako sa zo škaredého káčatka stala labuť | Môj príbeh RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

 Môj príbeh RECENZIA – Určite poznáte príbeh o tom, ako sa zo škaredého káčatka stala labuť. Česká romantická dráma Môj príbeh je však skutočným príbehom o tom, ako sa z krásneho káčatka stalo škaredé káčatko, no potom opäť nádherná labuť. Režisérske duo Libor Adam a Hana Hendrychová si pre nás pripravili film podľa skutočnej udalosti, ktorý by nikto nemal ignorovať.

Zaoberá sa totiž ťažšími témami, o ktorých sa nerozpráva jednoducho a ľudia by ich určite nemali prehliadať. Je to príbeh o nešťastnej láske, bolesti, strate, no nakoniec aj o znovu objavenom šťastí. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, či nás to bavilo aj po tej filmovej stránke.

film moj pribeh premiera
Zdroj: mujpribeh.film, magicbox.sk

Môj príbeh RECENZIA

Hlavnou postavou filmu je mladá, krásna a hlavne talentovaná Elizabeth (Vlastina Svátková), ktorá sa kvôli láske vzdá úspešnej kariéry baletky. Problémom je, že o šťastnú lásku ide iba naoko a kvôli svojej “osudovej láske” stratí v jedinej sekunde úplne všetko, vrátane svojej krásy.

Popáleniny na polovici tela sú teda iba jedným z problémov, ktoré musí Elizabeth riešiť. Našťastie pri nej stojí jej teta Marie (Vilma Cibulková), ktorá ju vychovala a vždy milovala ako vlastnú dcéru. Spolu so štyrmi novými kamarátkami si začne hľadať svoj nový začiatok, ktorý okrem znovu nadobudnutej krásy môže priniesť aj šťastie a tentokrát skutočnú lásku.

Film vnikol na motívy bestselleru Calaway od spisovateľky Zory Castillo, pričom sa o scenár postaral Libor Adam s Pavlou Krečmerovou. Ide o inšpiráciu skutočným príbehom, čo filmu pridáva oveľa väčšiu váhu. Môj príbeh rozoberá hneď niekoľko vážnych tém, medzi ktoré patrí aj domáce násilie či strata blízkeho.

moj pribeh film
Zdroj: mujpribeh.film

Aj napriek tomu je film vynikajúco vyvážený humorom, vášňou a láskou, ktorá je predovšetkým hlavným motívom. Žáner romantickej drámy sa tak často mení na romantickú komédiu, pri ktorej sa v kine výborne zasmejete. Z väčšej časti ide o snímku, ktorú si užijú hlavne ženy, no z mužského pohľadu môžem povedať, že som sa vôbec nenudil.

Priam naopak musím pochváliť scenár, ktorý bol uveriteľný a naozaj ľudský. Príbeh bežného človeka, ktorý si prechádza problémami tak, ako aj všetci ostatní. Pri tomto filme si naozaj uvedomíte fakt, že nie ste jediným, kto si v živote prechádza menšími alebo väčšími problémami.

Každý z nás si zo sebou nesie nejakú ťarchu, s ktorou sa musíme vysporiadať. Aj hlavná postava vo filme postupne zisťovala, že nie je stredobodom pozornosti a že aj jej kamarátky si v živote prechádzajú ťažkými obdobiami a reálnymi problémami. Toto by si mal v živote uvedomiť každý jeden z nás.

film moj pribeh
Zdroj: totalfilm.cz

Výborné napísaný humor

Ako som už spomenul vyššie, ťažké témy nahrádzal vyvážený humor. Jeho najväčším zdrojom boli obyčajné stretnutia kamarátok na káve, s ktorými sa dokážeme veľmi jednoducho stotožniť. Herečky Vlastina Svátková, Tereza Kostková, Zuzana Norisová, Nela Boudová a Alžbeta Stanková majú medzi sebou nenahraditeľnú chémiu, ktorá vás zaručene rozosmeje.

Týmto sa dostávame k hereckému obsadeniu, ktoré predviedlo pomerne slušné výkony. Okrem hlavnej predstaviteľky vynikala hlavne Vilma Cibulková, ktorá sa v hereckej brandži pohybuje už nejaký ten piatok. Mužskými menami vo filme boli Saša Rašilov, Pavel Kříž, Milan Kňažko, Míra Nosek či Martin Stránský.

Môj príbeh RECENZIA
Zdroj: mestanskabeseda.cz

Bohužiaľ, bez problémov sa to nezaobišlo. Týkali sa napríklad technickej stránky filmu, predovšetkým kamery. Možno si to všimnete a možno nie, no jasne viditeľná špina na objektíve kamery dokáže naozaj pokaziť zážitok. Hlavne keď sa nachádza hneď na niekoľkých záberoch a scenériách.

Film trvá príjemných 90 minút, počas ktorých sa nudiť nebudete. Celé odhalenie pravdy o bolestivom incidente Elizabeth sa totižto odhaľuje postupne počas trvania celého filmu, takže sa celú pravdu dozviete až na samotnom konci. Aj to je jedným z dôvodov, prečo vás film bude držať v zaujatí až do záverečných titulkov.

Zhrnutie

Môj príbeh je dobrým filmom, ktorý však zaujme len po tej príbehovej stránke. Jeho dôležitosť tkvie v témach, ktoré rozoberá. Nikdy netreba zatvárať oči pred problémami a treba im čeliť, komunikovať a nakoniec každý z nás nájde svoj šťastný koniec. Kameňom úrazu väčšiny slovenských a českých filmov býva práve scenár, čo pre tento film našťastie neplatí.

Po technickej stránke film nijak nezaujal, čo sa týka hudby alebo kamery. Pekné posolstvo však bolo odovzdané aj napriek týmto problémom. Snímka teda určite neurazí a bezpochyby sa radí medzi lepšie lokálne počiny. Od nás si odnáša hodnotenie 6,5/10 a veríme, že ženám sa bude páčiť ešte viac.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...

Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho...