Moja tučná grécka svadba sa uskutoční aj po tretíkrát. Výroba je však vo veľkom ohrození

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Podarená romantická komédia z prostredia tradičnej gréckej rodiny nás prvýkrát pobavila už v roku 2002. Druhý diel ničím neprekvapil, ale ani nesklamal a fanúšikovia odvtedy dúfali, že sa ich obľúbená séria vráti k životu v ďalšom zábavnom pokračovaní. Pozvánky sú teda rozposlané, koláče napečené a Moja tučná grécka svadba naozaj plánuje tretí film!

Čo všetko bolo zatiaľ potvrdené?

Nia Vardalos sa mohla po premiére prvej snímky popýšiť obrovským úspechom, keď sa jej scenáristický debut dokázal prepracovať až do finálnej oscarovej nominácie za Najlepší pôvodný scenár. Jej divákmi docenený dôvtip a šikovné komediálne scénky ju utvrdili v tom, že si netypická grécka rodinka zaslúži rozvinutejší príbeh.

Zdroj: variety.com

Druhý diel na svojom šarme nestratil, najmä ak sa radíte medzi nenáročných divákov a radi sa pobavíte pri jednoduchej komédii. Aj tu sme samozrejme sledovali rodinný život Touly a Iana, ktorí sa tentokrát vrátili v novom príbehu aj so svojou tínedžerskou dcérou, s ktorou si diváci užili rozhodne množstvo komických trapasov.

Nakoniec to vyzerá, že sa príbeh rodiny Portokalos zakončí v trilógii. Vardalos na svojom Instagrame prezradila, že sa na filmovom projekte naozaj začalo pracovať a späť bolo pozvané aj pôvodné herecké obsadenie z predchádzajúcich snímok. Scenár k filmu napísala zas a znova Vardalos a natáčanie sa vraj snažia rozbehnúť už posledný rok. Žiaľ, narazili na tvrdé prekážky.

Peniaze, peniaze a ešte raz peniaze

Najväčším problémom je poistenie filmu a jeho výroby. Moja tučná grécka svadba je nezávislý film, čím sa tvorcom ťažšie zháňa finančné zabezpečenie, a to dokonca aj napriek tomu, že sú distribuovaní spoločnosťou Universal Studios. Situácii nepomáha ani fakt, že počas momentálneho pandemického stavu nie je možné vybaviť poistenie, ak nie ste štúdiovým filmom.

Moja tučná grécka svadba tretí film
Zdroj: screendaily.com

Vyjadrenie ale pokračuje v pozitívnejšom smere. Akonáhle sa podarí dôkladne doriešiť finančné záležitosti, celá grécko-americká rodinka sa vyberie natáčať do Grécka. Dej filmu je zatiaľ neznámy, no môžeme dúfať, že sa exotická lokalita zachová a diváci sa budú môcť vo finálnej kapitole pozrieť do rodnej domoviny hlavných hrdinov.

Tešíte sa, že sa Moja tučná grécka svadba vráti ako tretí film? Bavili vás prvé dva diely? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -