Šialené ohlasy a potlesk v stoji. Toto môže byť akčné prekvapenie roka

Nenechajte si ujsť

Akčná novinka si vyslúžila standing ovation

Zdá sa, že sa nám rodí nové akčné prekvapenie. Pomerne neznáma akčná novinka Monkey Man sa na diváckom radare objavovala predovšetkým vďaka účasti Deva Patela, ktorý si celosvetové renomé získal vďaka hlavnej role v oscarovej dráme Milionár z chatrče. 33-ročný britský herec sa tentokrát postavil aj za kameru a prináša svoj celovečerný debut, ktorým je práve akčne ladený Monkey Man. Prichádzajúca novinka si nedávno odkrútila svoju celosvetovú premiéru a sprevádzajú ju samé superlatívy.

Monkey Man sleduje zápasníka menom Kid, ktorý sa za peniaze necháva mlátiť v klietke v opičom kostýme. Kid to nerobí pre peniaze ani pre potešenie. Hlavný hrdina trpezlivo obchádza temné kúty mesta a hľadá si cestičku k ľuďom hore, ktorí mu pred rokmi chladnokrvne zavraždili matku priamo pred jeho očami. Inšpiruje sa pritom legendou o opičom kráľovi, ktorý pomáhal bezmocným a trestal ich vykorisťovateľov. Na Kidovej ceste za pomstou však nič šľachetné nebude, cestou na vrchol potravinového reťazca totiž za sebou necháva zástupy mŕtvol.

Mal ísť len na Netflix, nakoniec skončí v kinách

Trailery doposiaľ naznačovali pomerne priamočiaru akčnú zábavu v štýle Johna Wicka, v ktorej sa osamelý hrdina rozhodne pomstiť systému. Film už však videli aj diváci na filmovom festivale South by Southwest v Texase a prvé reakcie naznačujú, že sa rodí veľké prekvapenie. Po dopozeraní si Monkey Man vyslúžil potlesk v stoji a odvtedy sa naň hrnie samá chvála.

Kritici aj diváci Deva Patela velebia za prvotriedny režisérsky debut, ktorý vyniká ako po stránke súbojových choreografií, tak aj originálneho vizuálu. Podľa viacerých však nejde len o bezduchú „mlátičku“ a Monkey Man prekvapuje aj po stránke emočného presahu. Film má na Rotten Tomatoes hodnotenie 88 %, čo je vzhľadom na akčný žáner mimoriadne sľubné.

Zaujímavosťou je, že akčná novinka mala pôvodne vyjsť len na Netflixe. Deva Patel sa však spojil s režisérom a scenáristom Jordanom Peelem, ktorého Monkey Man zaujal natoľko, že ho od Netflixu odkúpil a chce ho premietať aj v kinách. Na Slovensku film štartuje 4. apríla.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -