Pomotá vám hlavu. Trailer seriálu Moon Knight je mysterióznou ukážkou na najtemnejší MCU seriál

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento rok začne, aspoň čo sa MCU seriálov týka, naozaj sľubne. Minulý rok nám bolo daných až päť seriálov, pričom WandaVision, ktorý bol vôbec prvým MCU seriálom, zozbieral za uplynulý rok množstvo ocenení. A podľa všetkého tomu bude tento rok tak aj pri seriáli Moon Knight, ktorý dostal prvý oficiálny trailer. Ten nám ukazuje niečo, čo úplne zamotáva hlavy, a sľubuje nám temný a brutálny seriál.

V seriáli sa nám ukáže niekoľko hercov, no hlavnú postavu stvárni Oscar Isaac. Z vojvodu Duny sa odrazu stane muž s disociatívnou poruchou osobnosti, ktorý sa ešte aj premení na nočného hrdinu. Tešiť sa môžeme aj na Ethana Hawka v roli hlavného záporáka ako vodcu akéhosi kultu. Známe je aj to, že uvidíme herca Gasparda Ulliela v roli zlodeja Midnight Mana. A May Calamawy bola obsadená do ešte neznámej role.

Oficiálny trailer seriálu Moon Knight

Menší rozbor traileru musím začať hneď s tým, že seriál sa nebude až tak točiť okolo Marca Spectora, ale okolo druhej identity tohto človeka s rozdvojenou osobnosťou, Stevena Granta. V komiksoch je totiž najčastejšie pri „kormidle“ práve Marc, ktorý je žoldnierom. Tu sa však pri vedení drží, aspoň vo väčšine času v traileri, práve Steven, obyčajný pracovník v obchode s darčekmi. Ak si vo videu zapnete titulky, pri rozprávaní je aj jasne napísané, kto je momentálne vo vedení tela.

Ale teraz naspäť k samotnému traileru. Marvel si pre nás prichystal zatiaľ najtemnejší a najviac mysteriózny MCU seriál. Vyzerá ako zlepenec obľúbených seriálov Daredevil (kde muž v maske bojuje v noci proti nepriateľom) a Legion (kde muž s obrovskými schopnosťami trpí tým, že má v hlave hlasy a mnoho osobností). Dozvedáme sa, že Steven nemôže v noci spávať, strháva sa zo spánku a občas nevie rozlíšiť sny od reality.

Moon Knight plagát
Zdroj: marvel.com

Na scénu prichádza Marc Spector

Jeho už aj tak divný život sa zmení v okamihu, keď nájde mobil a akýsi kľúč. Mobil zvoní a keď ho Steven zdvihne, ozve sa v ňom hlas ženy, ktorá ho volá Marc. A tu nastupuje na scénu okrem druhej identity, agresívneho Marca, aj hlavný záporák Arthur Harrow, ktorý je vodca kultu. Môžeme vidieť, ako sa mu ľudia klaňajú, a tak má medzi nimi asi veľký vplyv. V Marcovi/Stevenovi vycíti chaos a snaží sa ho preto vyburcovať, aby ho vypustil.

Potom vidíme ešte niekoľko akčných scén, pričom zrejme sa v nich často bude striedať slabší Steven s bojovníkom Marcom. Na konci je možné zachytiť ešte aj pyramídy, čo znamená, že sa pozrieme do Egypta. Tam to totiž všetko začalo, aspoň podľa komiksov – v Egypte sa Marc spojil s bohom mesiaca Chonsuom. A na záver vidíme už Moon Knighta, ako bije nejakého muža, a trailer sa ukončí lepším pohľadom na jeho kostým.

Moon Knight
Zdroj: joblo.com

Oficiálne synopsy a dátum vydania

Nový akčno-dobrodružný svetobežný seriál zobrazujúci komplexného a ostražitého jednotlivca trpiaceho disociatívnou poruchou osobnosti. Množstvo osobností, ktoré v ňom žijú, sa vrhnú do smrtiacej vojny bohov na pozadí moderného a starovekého Egypta.

„Seriál sleduje Stevena Granta, jemného predavača v obchode s darčekmi, ktorého začnú sužovať zatemnenia a spomienky z iného života. Steven zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a že zdieľa telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Keď sa nepriatelia Stevena/Marca začnú okolo nich zbiehať, musia riadiť svoje zložité osobnosti, zatiaľ čo sa vrhnú do smrteľnej záhady medzi mocnými bohmi Egypta.”

Seriál má premiéru oficiálne naplánovanú na 30. marca 2022. Bude nás čakať dokopy šesť epizód, ktoré budú mať medzi 40 až 50 minútami. Seriál bude vychádzať na Disney+.

Čo vravíte na oficiálnu ukážku? Tiež sa už neviete dočkať toho, čo nám seriál Moon Knight prinesie?

Zdroj: collider.com, movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -