Zhrnutie druhej epizódy seriálu Moon Knight: Na scénu prišiel Mr. Knight aj temný plán hlavného záporáka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery zo seriálu Moon Knight – druhá epizóda. Pokiaľ ste epizódu ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Druhá epizóda seriálu Moon Knight

Najnovší MCU seriál má pomerne rozdelené publikum. Na jednej strane sú tú tí, ktorí očakávali tradičný Marvel projekt, a nie tak úplne ho dostali. Na druhej strane sú ale zas tí, ktorí sú nadšení novším prístupom tvorcov. Každopádne, seriál Moon Knight nám priniesol do obľúbenej franšízy hrdinu, ktorý nie je ako ostatní, pričom nás o tom ešte viac presvedčila druhá epizóda. V dnešnom článku sa pozrieme na jej najdôležitejšie časti.

Hlavnou postavou tohto seriálu je Steven Grant (Oscar Issac), ktorý pracuje ako predavač v obchode so suvenírmi. Trpí ale zvláštnymi snami a nespavosťou. Jedného dňa ale zistí, a to aj po strete s vodcom temného kultu bohyne Amemait menom Arthur Harrow (Ethan Hawke), že trpí disociatívnou poruchou osobnosti a má v sebe ešte jednu osobnosť – Američana a nájomného žoldniera Marca Spectora (Oscar Isaac).

Moon Knight
Zdroj: joblo.com

Epizóda 2 začala tam, kde epizóda 1 skončila

Ak si pamätáte, na konci prvej časti prebral kontrolu nad telom Marc, premenil sa na Moon Knighta a zmasakroval šakala aj toalety naokolo nich. Druhá epizóda začala tým, že si tento masaker chcel pozrieť Steven na kamerách v múzeu, no akurát zistil, že na nich nebolo vidieť žiadneho temného šakala. Múzeum ho za to vyhodilo, avšak dali mu kontakt na jedno liečebné zariadenie. Steven sa preto rozhodol, že musí dokázať alebo vyvrátiť, že blúzni.

Vo svojej bunde našiel kľúč a zistil, že je od akéhosi skladu. Vybral sa tam a keď našiel sklad, od ktorého mal kľúč a vošiel dnu, našiel tam tašku s rôznymi vecami – peniaze, pištoľ, pas Marca Spectora a zlatého Skarabea, ktorého ukradol v minulej časti. V tom momente sa prebral Marc a povedal Stevenovi, aby tie veci nechal tak. Tiež mu prezradil, že on(i) slúži(a) ako avatar egyptskému bohu mesiaca Chonsuovi (F. Murray Abraham).

Khonsu
Zdroj: dmtalkies.com

Prvýkrát vidíme Laylu a odhalený je aj temný plán Harrowa

Steven odtiaľ po rozhovore a následnom strete s Chonsuom utiekol a stretol sa na ulici s Laylou (May El Calamawy), s ktorou v prvej časti telefonoval. Odviezla ho do jeho bytu a on sa od nej dozvedel, že Marc a ona sú manželia, no Marc sa chce rozviesť. Layla taktiež prezradila, že rovnako ako Steven, aj oná má rada francúzsku poéziu a hieroglyfy, čo môže naznačovať to, že Stevenova osobnosť sa vyformovala podľa nej.

Stevenovi ale po tomto rozhovore zaklopali na dvere policajti, ktorí ho odviedli k Harrowovi. V skutočnosti boli totiž členmi tohto kultu. Hlavný záporák Stevenovi prezradil, že aj on bol kedysi avatarom Chonsua, boha, ktorého ostatní bohovia odvrhli. Ako jeho avatar však skončil, pretože sa mu nepáčilo, že trestá ľudí až potom, čo vykonajú zločin. Zatiaľ čo jeho nová bohyňa, ktorú nasleduje, by ich trestala ešte pred tým a zabránila by tak šíreniu zla.

Moon Knight druhá epizóda
Zdroj: denofgeek.com

Amemait je ale pochovaná v nejakej hrobke v Egypte a Harrow ju plánuje oslobodiť, aby zničila všetko zlo. Harrow od Stevena chcel Skarabea, ktorého mu ukradol, pretože ten slúži ako kompas na nájdenie tohto miesta. Steven s ním najprv sympatizoval, no keď zistil, že by bohyňa zničila aj malé deti a ešte nevinných ľudí, za pomoci Layli, ktorá ho sledovala až do kultu, utiekol preč. Harrow však použil Amemaitinu palicu a privolal šakala, ktorý ich naháňal.

Druhá epizóda seriálu Moon Knight predstavila aj Mr. Knighta

Layla, rovnako ako Marc, sa snažili presvedčiť Stevena, aby sa premenil na Moon Knighta, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Avšak nemal na sebe typický bojový oblek s plášťom, práve naopak – mal na sebe biele sako, nohavice a masku. Mr. Knight, ktorý bol v komiksoch Marcovou ďalšou osobnosťou, tak v seriáli je skôr akousi inou verziou obleku Moon Knighta. Steven sa teda premieňa na taktného Mr. Knighta, zatiaľ čo Marc na brutálneho Moon Knighta.

Mr. Knight
Zdroj: polygon.com

V tomto obleku sa teda Steven spolu s Layolou pokúšali bojovať proti šakalovi, no prehrávali. Zavinilo to určite aj to, že okrem Stevena šakala nikto iný nevidel, podobne ako tomu bolo aj na začiatku druhej epizódy na video zázname. Nakoniec teda privolil, aby Marc ovládol telo, vďaka čomu sa mu po kratšej naháňačke podarilo šakala zabiť. Nanešťastie, počas bitky prišiel o zlatého Skarabea, ktorého našiel na chodníku Harrow.

Prečo je avatarom práve Marc/Steven?

Na konci epizódy sme sa dozvedeli aj to, prečo sa Marc, respektíve Steven stal avatarom Chonsua. Slúži mu preto, lebo podobne ako v komiksoch, tak aj v seriáli ho niekedy pred udalosťami seriálu egyptský boh zachránil pred smrťou. To je prvým a hlavným dôvodom, prečo mu teraz slúži, a teda aby splatil dlh. Druhým je to, že ak prestane byť avatarom on, Chonsu si ako jeho nástupcu vyhliadol Marcovu ženu Laylu, čo je aj dôvod, prečo sa s ňou Marc plánoval rozviesť.

Moon Knight Layla
Layla; Zdroj: gadgets360.com

Chcel ju totiž pred bohom a ťažkou cestou avatara ochrániť. Marc teda nesúhlasí (podobne ako Steven) s tým všetkým, čo pre Chonsua musí robiť, no nemá na výber. Na konci epizódy sa musí preto vybrať do Egypta, aby zabránil Harrowovi nájsť hrobku Amemait. Vo vedení tela je teraz Marc, ktorý Stevenovi vysvetlil, že zatiaľ čo doteraz boli v rovnováhe a rovnako silný, od istého momentu sa to ale zmenilo.

Teraz to funguje tak, že ten, kto je vo vedení tela, má väčšiu silu a kontrolu nad celou mysľou aj telom. Steven je tak momentálne schovaný niekde v úzadí ich spoločnej mysle a čaká, kým ho Marc opäť pustí ku kormidlu. Ten mu totiž sľúbil, že keď splatí dlh Chonsuovi, vráti mu jeho telo a zmizne. Bude si vďaka tomu môcť opraviť dopackaný život, za ktorý paradoxne môže práve jeho mysľový spolubývajúci Marc.

Aká bola podľa vás druhá epizóda seriálu Moon Knight? Je podľa vás lepšia ako prvá?

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -