1. apríl? Toto nie je žart, Morbius bol šiestykrát odložený

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Morbius bol šiestykrát odložený

Žijúci upír Morbius si na pitie krvi v kinách ešte chvíľu počká, jeho film bol opäť raz odložený. Štúdio Sony malo pôvodnú premiéru naplánovanú ešte na 10. júl 2020, čo robí snímku ozaj starou. Zatiaľ posledným dátumom vydania bol 27. január 2022, pričom sme verili, že dovtedy by sa mohli brány kinosál na Slovensku znovu otvoriť. Teraz je kvôli pandémii COVID−19 preložený o ďalšie tri mesiace na 1. apríl 2022, so slovenskou premiérou pravdepodobne o deň skôr (štvrtok).

Odklad prichádza pomerne nečakane, pretože iný film od Sony trhá v kinách všetky pandemické rekordy. Reč je samozrejme o marvelovke Spider-Man: Bez domova, ktorá si dodnes celosvetovo zarobila cez 1,3 miliardy amerických dolárov. V rámci domácich zárobkov sa Bez domova nachádza celkovo na 10. mieste najlepšie zárobkových filmov a v najbližších dňoch môže pokoriť aj snímky Star Wars: Poslední Jediovia (620,1 milióna) a Avengers: Pomstitelia (623,3 milióna). Opäť pripomíname, že to všetko počas pandemickej situácie.

Morbius premena na upíra
Zdroj: fasolmi.com

Fanúšikovia teoretizujú

Prečo sa teda Sony rozhodlo opäť posunúť svoj ďalší film? Nuž, fanúšikovia začali tvoriť vlastné teórie. Niektorí sú presvedčení o tom, že do filmu alebo jeho potitulkovej scény chcú pridať Spider-Mana Andrewa Garfielda. Po internete totiž kolujú chýry o tom, že štúdio má s týmto Spider-Manom ďalšie plány vrátane filmu The Amazing Spider-Man 3. Nahráva tomu aj fakt, že Morbius sa môže odohrávať práve v tomto univerze. V poslednom traileri sme videli budovu Oscorp Tower, ktorej logo je totožné s tým z filmov Andrewa Garfielda.

Je teda možné, že filmové univerzum Sony’s Spider-Man Universe s Morbiom a Venomom je v skutočnosti svet The Amazing Spider-Man? Boli by sme skutočne radi, na potvrdenie si však musíme počkať. Fanúšikovia na Twitteri dali vedieť, že by veľmi radi videli spojenie Venoma Toma Hardyho a Spider-Mana Andrewa Garfielda. Minimálne by to dávalo omnoho väčší zmysel ako Venoma poslať do Marvel Cinematic Universe s Tomom Hollandom. Pochopíte, keď uvidíme film Spider-Man: Bez domova… Netreba však zabúdať na to, že vo filme uvidíme aj postavu Adriana Toomesa / Vulture stvárnenú Michaelom Keatonom.

Morbius
Zdroj: comicbook.com

Aký príbeh prinesie Morbius?

Jared Leto stvárni doktora Michaela Morbiusa, ktorý trpí závažnou, nevyliečiteľnou chorobou. Experimentuje na vlastnom tele s vidinou vynájdenia lieku, ktorý pomôže ostatným s rovnakou diagnózou. Až pokým zo seba nestvorí Morbia, žijúceho upíra. Morbius získava nadprirodzené schopnosti ako nadľudskú silu, netopierie videnie, či akúsi schopnosť lietať. Doktor tak bojuje sám so sebou, jedna polovica chce zachraňovať ľudí, zatiaľ čo tá druhá túži po krvi.

Zatiaľ čo úspešné snímky Venom a Venom 2: Carnage prichádza fungujú ako akčné komédie, Morbius od režiséra Daniela Espinosu (Život) zamieri do vôd akčného hororu. Určitému humoru sa síce nevyhneme, no celé to vyzerá omnoho temnejšie, skoro ako film z dielne DC.

Tešíte sa ešte na dva roky starý film a čo hovoríte na to, že Morbius bol šiestykrát odložený? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -