Morbius dostane pokračovanie! Štúdio presvedčil najziskovejší premiérový večer zo všetkých Marvel filmov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Morbius dostane pokračovanie

Ako fénix vstal z popola. Aj tak by sme mohli nazvať film Morbius, o ktorom boli od začiatku veľké pochybnosti. Jeho premiéra sa k tomu ešte aj asi šesťkrát presunula, čo jeho reputácii veľmi nepomohlo. Aj napriek prvým, nie úplne priaznivým hodnoteniam si ho ale diváci zamilovali a už počas premiérového večera zarobil veľké peniaze. Vďaka tomu sa štúdio Sony rozhodlo, že Morbius dostane pokračovanie.

Film sa zameral na slávneho komiksového žijúceho upíra, Dr. Michaela Morbiusa (Jared Leto). Ten trpel vážnou chorobou, na ktorú sa snažil vynájsť liek, čo sa mu aj podarilo. Liek mal ale jemné vedľajšie účinky, vďaka čomu sa z Morbiusa stal po krvi prahnúci upír. Vo filme sa ďalej ukázali postavy ako Matt Smith (Milo Morbius), Adria Arjona (Martine Bancroft), Jared Harris (Nicholas Morbius), Al Madrigal (Alberto Rodriguez), Tyrese Gibson (Simon Stroud) alebo Michael Keaton (Adrian Toomes/Vulture).

Morbius finálny trailer
Zdroj: impawards.com

Sony (prekvapivo) odhalilo aj názov druhej časti

Zatiaľ čo teda kritici film nešetrili, diváci si to radšej sami šli do kín overiť. A film im jednoducho vyrazil dych. Bolo to podľa nich niečo neskutočné a po krátkom jesennom fiasku s názvom Venom 2: Carnage prichádza dostali konečne dve hodiny plné kvalitnej temnoty. Bolo teda hneď jasné, že svoje emócie po tomto filme dajú na internet. To si hneď všimlo aj štúdio a aj to určite prispelo k tomu, že film dostane druhú časť.

Primárnym faktorom budú ale najskôr zisky, keďže Morbius sa stal najzárobkovejším Marvel filmom, minimálne teda čo sa týka premiérového alebo otváracieho večera. Diváci a zisky teda zrejme vyčarili úsmev na tvári vedúcim v štúdiu Sony. Neohlásili tak len to, že Morbius bude mať pokračovanie, ale aj názov tohto diela, čo znamená, že nad ním už uvažovali aj predtým. Sequel dostal názov Morbius: The Rise of the Sinister Six.

Morbius: The RISE of the sinister six
Zdroj: collider.com; cooltext.com

Uvidíme konečne poriadnu adaptáciu Sinister Six?

Podobne ako v Spider-Man: Bez domova, kde sa stretlo a spojilo až päť Spider-Manových nepriateľov, v tomto filme sa tak stane tiež. Nasvedčovala tomu aj potitulková scéna, no pre tých, ktorí film nevideli, tak o nej ešte pomlčím. Morbius: The Rise of the Sinister Six by nám ale prvýkrát mohol ukázať plnohodnotný tím zločincov, ktorí sa spoja len preto, aby zničil ich najväčšieho nepriateľa Spider-Mana, aj keď sa ešte nevie ktorého.

Podľa tónu filmu Morbius pôjde ale asi o verziu Andrewa Garfielda. Čo sa týka členov Sinister Six, tí tiež ešte nie sú istí. No predpokladá sa, že to bude Morbius (Jared Leto), Vulture (Michael Keaton), Venom (Tom Hardy), Rhino (Paul Giamatti), Kraven the Hunter (Aaron Taylor-Johnson) a Black Cat (Felicity Jones). Najistejšou vecou pri tomto pokračovaní ale zostáva to, že ide o prvoaprílový žartík, a tak by ste z tohto článku nemali brať nič vážne.

Vtipný prvý apríl prajeme a veríme, že sme vás týmto článkom dostali a na konci (snáď) aj pobavili. :D

Zdroj: Trust me bro

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -