Morbius obsahoval dve potitulkové scény. Čo znamenajú pre budúcnosť Sony vesmíru, ale aj MCU?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje potitulkové scény filmu Morbius, a teda potenciálne spoilery. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulkové scény filmu Morbius

Po pol tucte odkladov sme sa konečne dočkali nového filmu o žijúcom upírovi Morbiovi. Na film sa mnohokrát takmer zabudlo, no vždy sa pripomenul rôznymi trailermi a ukážkami. V jednej z nich sme dokonca videli aj Vultura, záporáka známeho z MCU. Toho sme nakoniec ale paradoxne v celom filme ani nezazreli. Ukázali ho až obe potitulkové scény filmu Morbius, ktoré nám načrtli budúcnosť tohto filmového univerza.

Vulture/Adrian Toomes (Michael Keaton) sa prvýkrát (a zatiaľ poslednýkrát) ukázal v prvom sólovom filme obľúbeného pavúčieho hrdinu, Spider-Man: Návrat domov. Tam si zahral hlavného záporáka, ktorý po strate práce spolu so svojimi kolegami začal vyrábať a predávať zbrane, ktoré vyrobili zo zvyškov mimozemských zbraní z boja o New York. Na konci filmu ho však Spider-Man (Tom Holland) porazil a on tak šiel do väzenia.

michael keaton vulture
Zdroj: thedisinsider.com

O čom boli potitulkové scény?

Obe sa, ako som už spomínal, týkali Vultura. V prvej scéne sa nebo roztvorilo ako vo filme Spider-Man: Bez domova a Adrian Toomes sa premiestnil z jeho univerza do toho, v ktorom sa odohrávajú filmy Venom, Venom 2: Carnage prichádza a najnovší Morbius. Keď ale miestne úrady zistili, že majú vo väzení neznámeho nevinného človeka, prepustili ho. V tomto vesmíre ho totiž (zatiaľ) nepoznajú a tak nevedeli, že je to zločinec.

Druhá potitulková scéna nám ukázala Morbiusa, ktorý autom cestoval na nejaké presne určené odľahlé miesto. Keď nastala tma, z diaľky sa k nemu prirútil nejaký veľký lietajúci objekt. Bol to Vulture, tentokrát už so svojimi lietajúcimi techno krídlami. Nedá sa povedať, či si ich vyrobil, alebo si odniekiaľ ukradol nový pár. Jeden taký pár, aj keď trocha iný, sme totiž mohli vidieť aj vo filme The Amazing Spider-Man 2.

The Amazing Spider-Man 2 Vulture a Doc Ock
Záber z filmu The Amazing Spider-Man 2; Zdroj: screenrant.com

Ktorý Spider-Man existuje v tomto svete?

Vulture ďalej v scéne Morbiusovi prezradil, že nevie, ako sa do toho vesmíru dostal, no vie, že to má niečo spoločné so Spider-Manom. Následne na to nadhodil, že by mali s Morbiusom spolupracovať, aby vykonali nejaké dobro, na čo Morbius odvetil „zaujímavé”. Znelo to celkom tak, akoby chcel dať dokopy tím (Sinister Six?) a zbaviť svet Spider-Mana. Vulture si už totiž tiež po udalostiach Spider-Man: Bez domova nepamätá, že Spider-Man je len tínedžer Peter Parker.

Vie len to, že sa kvôli nemu premiestnil do iného vesmíru, preč od jeho rodiny, a tiež to, že ho dal zavrieť za mreže. Zatiaľ ale nebolo prezradené, kto je v tomto univerze pavúčí hrdina. Tón filmov napovedá, že by mohlo ísť o Spider-Mana hraného Andrewom Garfieldom, no pokojne ho tu môže hrať úplne nový herec. Alebo tu dokonca môže žiť iná verzia Spider-Mana – Miles Morales. Toho sme v hranej verzii ešte nevideli.

The Amazing Spider-Man (Andrew Garfield), Miles Morales
Spider-Man Andrewa Garfielda a Miles Morales z filmu Spider-Man: Paralelné svety; Zdroj: people.com, vulture.com

Ako sa vôbec Vulture dostal do iného vesmíru?

Za všetko môže podľa režiséra filmu Morbius, Daniela Espinosu, nedávno vydaný film Spider-Man: Bez domova. Tí, ktorí ho videli, vedia, že v ňom po dobabranom kúzle Doctora Strangea (Benedict Cumberbatch) začali prechádzať do ich univerza Spider-Manovi záporáci z iných vesmírov. Potitulková scéna nám dokonca ukázala, že sa premiestnil aj antihrdina Venom/Eddie Brock (Tom Hardy).

Scéna nám prezradila, že Brock sa síce do MCU dostal, no veľa tam toho nestihol. Barman mu akurát vysvetlil, akí rôzni superhrdinovia v MCU existujú. Potom ale Brock prešiel späť do svojho vesmíru a po sebe nechal len kvapku Venoma. No, a podľa Espinosu niekedy v tom momente, keď sa Brock vrátil do svojho univerza, spolu s ním cestoval aj Vulture. Presné slová režiséra si viete prečítať nižšie:

„Na konci Venom 2: Carnage prichádza a Spider-Man: Bez domova a v samotnom Spider-Man: Bez domova je jasne stanovené, že je pre postavy možné premiestnenie z jedného mnohovesmíru do ďalšieho. Udalosti Bez domova mali za následok prenesenie Venoma a Vultura (a možno ďalších) sem a tam medzi MCU a Venom univerzom.“

Morbius trhá rekordy… len nie tie pozitívne

Keaton sa teda objavil vo filme len na konci, no v celom filme sme mohli vidieť hrať hercov ako Jared Leto (Michael Morbius), Matt Smith (Milo Morbius), Adria Arjona (Martine Bancroft), Jared Harris (Nicholas Morbius), Al Madrigal (Alberto Rodriguez) či Tyrese Gibson (Simon Stroud). Film Morbius ale nesrší veľkým úspechom, keďže podľa Rotten Tomatoes ide zatiaľ zrejme o najhoršie hodnotený Marvel film vôbec.

Čo hovoríte na to potitulkové scény? Objaví sa podľa vás v budúcich projektoch Sinister Six alebo Spider-Man Andrewa Garfielda?

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -