Herná séria Mortal Kombat sa dočká animovaného filmu! Pôjde o pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovšie správy nasvedčujú tomu, že animovaný film Mortal Kombat je už vo vývoji. Dlhoročná séria videohier začala svoju púť ešte v roku 1992 a veľmi rýchlo sa stala jednou z najobľúbenejších hier, ktoré kedy uzreli svetlo sveta. Všade krv, hrubé násilie, hlboká mytológia a hlavne veľa ikonických bojovníkov ako napríklad Scorpion, Johnny Cage alebo Sub-Zero. Toto všetko a oveľa viac nájdeme aj tento rok v apríli, kedy sa k nám dostane videohra Mortal Kombat 11.

Hraný film Mortal Kombat z roku 1995; Zdroj: youtube.com

Hra Mortal Kombat a všetky jej adaptácie

Obrovský úspech prvej hry Mortal Kombat viedol k okamžitému natočeniu filmu. Film zažil svoju premiéru ešte v roku 1995 a do režisérského kresla zasadol Paul W.S. Anderson. Film disponoval ratingom PG-13 a tak sme sa dočkali veľmi príjemnej adaptácie s niekoľkými zaujímavými bojovými sekvenciami. Hra Mortal Kombat je do dnešného dňa považovaná za jednu z najlepších hier v histórii, no filmové pokračovanie s názvom Mortal Kombat: Rozdrvenie (1997) sa za úspech považovať nedá. Následné pokusy sa zasekli niekde v neznáme a filmy trpeli zlým scenárom a slabými hereckými výkonmi. Pozitívum prišlo v roku 2010, kedy sme sa dočkali krátkeho filmu Mortal Kombat: Rebirth. Tvorcovia si na svojej práci dali záležať a tak sa len o rok neskôr pustili do TV seriálu Mortal Kombat: Legacy, ktorému sa podarilo uspieť.

Zatiaľ, čo je hraný film Mortal Kombat stále len vo svojich začiatkoch, nemusíme vôbec smútiť. Animovaný film neznie ako zlý nápad a mohli by sme sa dočkať niečoho nového. Na striebornom plátne by sme mali počuť hlasy hercov ako Joel McHale a Jennifer Carpenter. Nebude to po prvýkrát, kedy sa Mortal Kombat dočká animovanej podoby. Stalo sa tak už v roku 1996, kedy do sveta dorazil animovaný seriál Defenders of the Realm, v ktorej boli obsadení herci Ron Perlman a Clancy Brown. Seriál bol však určený deťom a tak by sme v ňom hrubé násilie hľadali len márne. No a keďže si so sebou odniesol veľa negatívnych recenzií, po prvej sérii bol seriál zrušený.

Údajne by sa mal pripravovať aj reštart hraného filmu. Ten je ale v problémoch. Z projektu totiž odstúpil James Wan, ktorý bol na pozícii producenta. Podľa jeho slov nebol spokojný so scenárom a vyčleneným rozpočtom. Nakoniec sa ale tohto filmu ujal režisér Simon McQuoid a dočkať by sme sa mali aj ratingu R.

Pri animovanom filme toho však zatiaľ moc nevieme. Všetko by sa ale malo zmeniť časom, kedy nám budú odhalené nové detaily. Tešíte sa?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -