Filmy

Vzkriesi James Wan krvavý Mortal Kombat film, alebo je táto séria prekliata?

Mortal Kombat film – Má James Wan šancu uspieť?

Slávnu repliku Scorpiona z najkontroverznejšej hry vôbec použil nedávno samotný austrálsky premiér Steven Marshal. Verí, že Mortal Kombat film a jeho produkcia ukážu, že Austrália má kvalitné filmovo produkčné schopnosti. Do filmu sa investuje približne 70 miliónov dolárov, vznikne 580 pracovných pozícii a zamestná sa približne 1500 hercov/nehercov.

Veľkú zásluhu má na tom práve režisér James Wan, ktorý v Austrálii nakrútil minulý rok veľmi úspešného Aquamana. Film bude produkovať a nakrúti ho Austrálčan McQuoid, pre ktorého to bude filmový debut. Takže film je v správnych rukách. Ale…

mortal kombat film

Legenda medzi hrami, katastrofa vo filmovom svete?

Prvé končatiny začali v hre Mortal Kombat padať v roku 1992. Hra vyvolala obrovský rozruch nielen v hernom priemysle. Programátori prišli s Fatalitami, pri ktorých hráč doslova roztrhal svojho protivníka. Tie a samotná hra boli natoľko krvavé a brutálne, že ju chceli skoro v každej krajine zakázať. Avšak, ako to býva, hráči ju milovali. Stal sa z nej okamžitý kult a súčasť našej popkultúry. Aj preto sa nemôžeme čudovať, že tento rok vyšla hra Mortal Kombat 11.

Filmové brutality

Prvý filmový Mortal Kombat zožal obrovský úspech. Pri malom rozpočte zarobil celosvetovo 122 miliónov dolárov a naštartoval kariéru režiséra Paula W. S. Andersona. Áno, ten Anderson, ktorý nám neskôr zničil Resident Evil, Troch mušketierov a najnovšie sa pokúša zničiť (so svojou ženou Millou Jojovich) aj hernú sériu Monster Hunter. Priznám sa, prvý Mortal Kombat som ako malý chlapec miloval. Pamätám si, ako som si trailer z MTV nahral na videokazetu a denne si ho púšťal. Aj dnes sa dá film pozrieť s malým úškrnom, avšak, chýba mu niečo podstatné. Krv, smrť a fatality.

Katastrofálna dvojka

Svoju kariéru skoro týmto filmom zavraždil režisér John R. Leonetti. Jednotka bola detinská, ale dvojka… Patrí právom na dno všetkých filmových rebríčkov, a aj vďaka nej sa hovorilo, že herné filmy proste nemajú šancu. Rád by som si pozrel dokument o tom, ako vlastne tento film vznikol, lebo buď nemal nikto šajnu čo sa deje, alebo mal štáb presne 3 dni na nakrúcanie. Inak si túto katastrofu neviem vysvetliť.

TV seriál Mortal Kombat: Conquest

Ten opäť reputáciu nezachránil. Mal síce milované krvilačné postavy, tie dokonca hrali majstri bojových umení, no ako herci boli polená. Príbehovo už bol na tom o čosi lepšie, avšak, jediné, na čo sa dalo naozaj pozerať, boli súboje. A na dlhú dobu nastalo ticho…

Projekt Mortal Kombat: Legacy

Najprv bolo nakrútené promo Rebirth, po ktorom si štúdio Warner Bros. povedalo, že tomu dajú šancu. Ale iba ako krátky seriál. Vznikli tak dve série po 9 dielov. Každý diel mal maximálne 10 minút a venoval sa jednotlivým postavám. Mohli sme vidieť záblesk toho pravého Mortal Kombatu aj s jeho špinavosťou, dravosťou a dokonca tu sem-tam bola aj krv.

Mortal Kombat film – Prečo po toľkých “failoch” Wanovi veríme?

Zatiaľ ako režisér a ako producent nesklamal. Nebojí sa krvi (Saw), strachu (V zajatí démonov), vie nakrúcať bojové scény (Furious 7, Aquaman) a ako producent si vie projekty kvalitatívne postrážiť (Zhasni a zomrieš, Annabelle 2, Sestra, La Llorona). A hlavne má k dispozícii doslova “filmový” príbeh Mortal Kombatu 11.

V ňom hlavný zloduch Kronika ovláda čas a prepojí mladých bojovníkov so svojimi budúcimi ja. Takto môže množstvo postáv brutálne umrieť a stále sa pokračuje. Toto bola hlavná dilema a strach producentov/režisérov v minulosti. Mali k dispozícii kultové postavy, ale nechceli, aby umierali. A práve smrť je to, čo robí z Mortal Kombatu taký klenot. “Finish him!”

Hrávali ste Mortal Kombat? Myslíte si, že James Wan nám prinesie dobrý Mortal Kombat film? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: Warner Bros. TV, joblo.com

Related posts
Filmy

Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

Filmy

Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

Filmy

Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

FilmyTrailery

Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

Pridaj komentár