Vzkriesi James Wan krvavý Mortal Kombat film, alebo je táto séria prekliata?

Nenechajte si ujsť

Mortal Kombat film – Má James Wan šancu uspieť?

Slávnu repliku Scorpiona z najkontroverznejšej hry vôbec použil nedávno samotný austrálsky premiér Steven Marshal. Verí, že Mortal Kombat film a jeho produkcia ukážu, že Austrália má kvalitné filmovo produkčné schopnosti. Do filmu sa investuje približne 70 miliónov dolárov, vznikne 580 pracovných pozícii a zamestná sa približne 1500 hercov/nehercov.

Veľkú zásluhu má na tom práve režisér James Wan, ktorý v Austrálii nakrútil minulý rok veľmi úspešného Aquamana. Film bude produkovať a nakrúti ho Austrálčan McQuoid, pre ktorého to bude filmový debut. Takže film je v správnych rukách. Ale…

mortal kombat film

Legenda medzi hrami, katastrofa vo filmovom svete?

Prvé končatiny začali v hre Mortal Kombat padať v roku 1992. Hra vyvolala obrovský rozruch nielen v hernom priemysle. Programátori prišli s Fatalitami, pri ktorých hráč doslova roztrhal svojho protivníka. Tie a samotná hra boli natoľko krvavé a brutálne, že ju chceli skoro v každej krajine zakázať. Avšak, ako to býva, hráči ju milovali. Stal sa z nej okamžitý kult a súčasť našej popkultúry. Aj preto sa nemôžeme čudovať, že tento rok vyšla hra Mortal Kombat 11.

https://www.youtube.com/watch?v=xIT3PLBk7mg

Filmové brutality

Prvý filmový Mortal Kombat zožal obrovský úspech. Pri malom rozpočte zarobil celosvetovo 122 miliónov dolárov a naštartoval kariéru režiséra Paula W. S. Andersona. Áno, ten Anderson, ktorý nám neskôr zničil Resident Evil, Troch mušketierov a najnovšie sa pokúša zničiť (so svojou ženou Millou Jojovich) aj hernú sériu Monster Hunter. Priznám sa, prvý Mortal Kombat som ako malý chlapec miloval. Pamätám si, ako som si trailer z MTV nahral na videokazetu a denne si ho púšťal. Aj dnes sa dá film pozrieť s malým úškrnom, avšak, chýba mu niečo podstatné. Krv, smrť a fatality.

Katastrofálna dvojka

Svoju kariéru skoro týmto filmom zavraždil režisér John R. Leonetti. Jednotka bola detinská, ale dvojka… Patrí právom na dno všetkých filmových rebríčkov, a aj vďaka nej sa hovorilo, že herné filmy proste nemajú šancu. Rád by som si pozrel dokument o tom, ako vlastne tento film vznikol, lebo buď nemal nikto šajnu čo sa deje, alebo mal štáb presne 3 dni na nakrúcanie. Inak si túto katastrofu neviem vysvetliť.

TV seriál Mortal Kombat: Conquest

Ten opäť reputáciu nezachránil. Mal síce milované krvilačné postavy, tie dokonca hrali majstri bojových umení, no ako herci boli polená. Príbehovo už bol na tom o čosi lepšie, avšak, jediné, na čo sa dalo naozaj pozerať, boli súboje. A na dlhú dobu nastalo ticho…

Projekt Mortal Kombat: Legacy

Najprv bolo nakrútené promo Rebirth, po ktorom si štúdio Warner Bros. povedalo, že tomu dajú šancu. Ale iba ako krátky seriál. Vznikli tak dve série po 9 dielov. Každý diel mal maximálne 10 minút a venoval sa jednotlivým postavám. Mohli sme vidieť záblesk toho pravého Mortal Kombatu aj s jeho špinavosťou, dravosťou a dokonca tu sem-tam bola aj krv.

Mortal Kombat film – Prečo po toľkých „failoch“ Wanovi veríme?

Zatiaľ ako režisér a ako producent nesklamal. Nebojí sa krvi (Saw), strachu (V zajatí démonov), vie nakrúcať bojové scény (Furious 7, Aquaman) a ako producent si vie projekty kvalitatívne postrážiť (Zhasni a zomrieš, Annabelle 2, Sestra, La Llorona). A hlavne má k dispozícii doslova „filmový“ príbeh Mortal Kombatu 11.

V ňom hlavný zloduch Kronika ovláda čas a prepojí mladých bojovníkov so svojimi budúcimi ja. Takto môže množstvo postáv brutálne umrieť a stále sa pokračuje. Toto bola hlavná dilema a strach producentov/režisérov v minulosti. Mali k dispozícii kultové postavy, ale nechceli, aby umierali. A práve smrť je to, čo robí z Mortal Kombatu taký klenot. „Finish him!“

Hrávali ste Mortal Kombat? Myslíte si, že James Wan nám prinesie dobrý Mortal Kombat film? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: Warner Bros. TV, joblo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -