Moderátor Richard Hammond havaroval v experimentálnom elektromobile! Je člen tímu The Grand Tour v poriadku?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

„Ten nízky chlapík z Top Gearu“

Richarda Hammonda netreba nikomu predstavovať. Každá veková kategória pozná tohto sympatického 47-ročného moderátora, známeho predovšetkým z úspešnej motoristickej relácie Top Gear. Jeho kariéra sa avšak začala ešte skôr, než do jeho života prišiel Top Gear. Začalo to niekde na Discovery Channel. Avšak jeho život začal byť naozaj zaujímavý až v roku 2002, kedy prišli dva veľké počiny. Tými boli Brainiac a Top Gear. Brainiac bol dokumentárny seriál sústreďujúci sa na vedu, a na jej vyobrazenie vtipným spôsobom. Určite to väčšina z vás niekedy aj sledovala.

p01lc1xn
Zdroj: bbc.co.uk

V tom istom roku prišiel Top Gear. A práve ten z neho urobil medzinárodnú hviezdu. Kto by nepoznal legendárnu trojicu: Clarksona, Maya a Hammonda, ktorí si zo seba uťahujú a „testujú“ autá svojským spôsobom. Každý z tohto tria je niečim špecifický (čo si neskôr nechali aj do The Grand Tour). Hammond je špecifický tým, že stále oponoval Clarksonovi (čo mu takmer vždy prišlo na škodu). Každopádne, Hammond nás teraz zaujíma z úplne iného dôvodu.

Richard Hammond havaroval!

Richard Hammond počas natáčania nového dielu The Grand Tour havaroval! Pri rýchlej jazde vo Švajčiarskych horách britský moderátor vyletel v Rimac Concept One electric car z vozovky a padal 30 metrov.

Nie je to prvýkrát, čo mal Richard Hammond nehodu v rýchlom aute. 21. 9. 2006 sa vrámci Top Gearu pokúšal prekonať rýchlostný rekord dragsterov vo Veľkej Británii. Vtedajší rekord bol 483 km/h. Tento  rekord prekonal už hneď v prvej jazde, kedy dosiahol rýchlosť 500 km/h. V druhej jazde však už do cieľa nedošiel.  Pneumatika na jeho dragsteri dostala defekt a jeho vozidlo sa fatálne roztrieskalo. Avšak pri Hammondovi stál anjel strážny (to bude asi Clarkson) a nič sa mu nestalo. Čo je celkom milé, obzvlášť pri rýchlosti 500 km/h.

Nehoda, ktorú absolvoval teraz vyzerala ešte vážnejšie, ako tá z roku 2006. Jeho kolegovia, Clarkson a May to popísali ako „padajúcu bombu“. Tesne po havárii už v hlavách jeho kolegov prúdili tie najhrôzostrašnejšie myšlienky. Clarkson dokonca nehodu opísal ako najstrašnejšiu haváriu, ktorú kedy na vlastné oči videl. Avšak Hammond si iba zlomil nohu, čo je pre deti takmer bežná rutina, takže opäť sa mu zázrakom nestalo nič vážne. 

gallery-1497185622-richard-hammond-hospital-2
Zdroj: digitalspy.com

Hammond teraz leží v nemocnici a vtipkuje o tom so slovami: ,,Nie som mŕtvy!“ My dúfame, že moderátor sa čo najskôr vráti do formy a pridá sa ku Clarksonovi a Mayovi na pľac natáčania The Grand Tour.

ZDROJMIRROR

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -