Dočká sa jeden z najlepších smartfónov značky Motorola uvedenia na celosvetovom trhu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovší únik signalizuje globálne uvedenie smartfónu Motorola Edge S. Háčik spočíva v tom, že na celosvetovom trhu by mal vystupovať pod úplne iným názvom – model zariadenia je označený ako Moto G100.

Takáto informácia sa objavila na stránke Geekbench a zdá sa, že Moto G100 má so smartfónom Motorola Edge S oveľa viac spoločného než len čipset Snapdragon 870 od Qualcommu.

Motorola Edge S Moto G100
Zdroj: androidauthority.com

Príde Motorola Edge S do Európy ako Moto G100?

Ako uvádza únik, špecifikácie vyššie spomenutých modelov sú do značnej miery zosúladené – podpora 5G, operačný systém Android 11, 8 GB RAM alebo GPU Adreno 650.

Motorola Edge S je momentálne dostupný len v Číne, takže dostať ho do celého sveta by od spoločnosti Motorola bolo logickým rozhodnutím. No nič zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené a na dátum uvedenia smartfónu na celosvetový trh si ešte musíme chvíľu počkať.

Motorola Edge S Moto G100
Zdroj: laptopmag.com

Skvelý výkon za prijateľnú cenu

Spoločnosť Motorola zaznamenala úspech v rade svojich smartfónov, ktoré pre zákazníkov zvyčajne ponúkajú dostupné alternatívy základnej úrovne s prijateľnou cenovkou. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj minuloročný model G9 Play, ktorý u nás na Slovensku kúpiš od 150 eur.

Moto G100 by mohol taktiež nasledovať trend kvalitných smartfónov značky Motorola s nízkym rozpočtom. Pre porovnanie, Motorola Edge S bol uvedený v Číne 26. januára 2021 a jeho vylepšená verzia sa môže pochváliť 8 GB RAM a 256 GB úložiskom za 2 799 jüanov, približne 360 eur.

Potenciálny Moto G100 sa teda nachádza v priaznivej cenovej hladine strednej triedy, ktorá by mohla byť ideálna pre tých, ktorí hľadajú robustný smartfón (až 6,7-palcový displej) so skvelými funkciami a nechcú pri tom siahnuť hlbšie do peňaženky.

Ocenil by si, ak by sa tento smartfón značky Motorola ocitol na európskom trhu pod názvom Moto G100? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: geekbench.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -