Ďalší skvelý kúsok od Motorola. Najnovší model moto g100 je ešte výkonnejší, lepší a krajší už od 399 eur

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Motorola neprestáva prekvapovať a na trh stále vypúšťa nové modely, ktoré môžeme zaradiť medzi kvalitné kúsky za skvelú cenu. Nová Motorola moto g100 je tomu skvelým príkladom, ak nie dokonca o niečo lepším, a jej vlastnosti dokážu uspokojiť aj tých náročnejších.

Na trón série moto g tak zasadol úžasne prepracovaný model, ktorý sa nemá za čo hanbiť. Opäť sme dostali skvelý smartfón s nízkou cenovkou a mať takýto kúsok vo vrecku neznie vôbec ako zlý nápad. Stále váhaš? V tom prípade čítaj nižšie, kde sa o novej Motorole s naozaj pohodlným používateľským rozhraním dozvieš všetko potrebné.

Motorola moto g100
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Spoznaj výnimočné vlastnosti nového smartfónu Motorola moto g100

Ako sme už pri smartfónoch značky Motorola zvyknutí, aj tu dostaneš do rúk veľmi pekný smartfón s kopou užitočných vylepšení. Najvýkonnejší smartfón zo série moto g poháňa neprekonateľný 7 nm čipset Snapdragon 870 5G. Podpora 5G sietí je určite skvelou vsuvkou, ktorá sa v našich končinách zatiaľ stále rozrastá.

Čo už je však podstatné, smartfón sprevádza nádherný vode odpudivý dizajn s 6,7palcovým FULL HD+ displejom v pomere strán 21:9. Nastaviteľná obnovovacia frekvencia dosahuje 90 GHz.

Motorola moto g100 Ready For
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Veľkosť zariadenia síce nemusí znieť moc kompaktne, no ak sa radíš medzi obľúbencov mobilných hier, táto Motorola je na to ako stvorená. Všetky aplikácie si budeš môcť uložiť do 128 GB úložiska, ktoré ak nebude stačiť, k dispozícii máš slot na MicroSD. A to všetko v spojení s 8 GB operačnou pamäťou RAM, s ktorou nebude problém rozbehnúť aj tie najnáročnejšie hry.

Do toho ešte pridaj obrovskú 5000 mAh batériu a bez potreby nabíjačky vydržíš aj po dvoch dňoch používania. A keď budeš chcieť náhodou doplniť šťavu, s podporou 20W Turbo Power adaptéra ju dobiješ za necelé dve hodiny. Nechýba ani aplikácia Moto (personalizácia nastavení a všetky známe Moto funkcie s gestami), Android 11, NFC na bezkontaktné platby, Wifi 6, Bluetooth 5.1, USBC konektor, 3,5 mm jack či široká podpora navigačných satelitov.

Motorola moto g100
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Fotky a videá, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani profesionál

Okrem prednej strany dokáže zaujať aj zadná, na ktorej nájdeš trojicu snímačov pre zaznamenanie kvalitných fotiek. Hlavný 64 Mpx snímač využíva známu technológiu Quad Pixel pre spájanie štyroch pixelov do jedného pre lepšie a jasnejšie fotografie za bieleho dňa. Druhým snímačom je 16 Mpx širokouhlý objektív a sústavu fotoaparátov uzatvára 2 Mpx snímač hĺbky. Selfie kameru tvorí duálny ultraširokouhlý 16 Mpx snímač + 8 Mpx snímač, s ktorým doladíš do detailov každý jeden záber.

Vylepšeniami prešlo aj nahrávanie videí, pri ktorom Motorola vsadila na technológiu Audio Zoom. Čo to znamená? Predstav si samého seba stáť v dave na koncerte a začneš natáčať pódium. Vo väčšine prípadoch ho dokážeš natočiť a vychutnať si svojho obľúbeného interpreta, no z ľavej a pravej strany počuť šum ľudí. S Audio Zoomom sa ničoho podobného báť nemusíš a pri tomto smartfóne máš istotu krásneho nerušeného zvuku, ktorý dokáže redukovať okolitý hluk.

Pri videách ešte ostaneme a s hlavným snímačom ich vieš natočiť až do 6K UHD pri 60 fps. Samozrejmosťou je aj spomalený režim vo FHD rozlíšení a 120 fps. Ďalšia perfektná vychytávka je novinka s názvom Dual Capture. Vďaka tomuto skvelému režimu dokážeš súčasne nahrávať pomocou zadných a predných objektívov seba a zároveň snímaný objekt, čo zaručene umožní tvojej kreativite ukázať sa v tom najlepšom svetle.

Motorola moto g100 Ready For
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Unikátny desktopový režim Ready For

Zaujímavou funkciou nového Moto G100 je podpora platformy Ready For, ktorá ti umožní zdieľať obsah smartfónu na TV alebo inú externú obrazovku. To znamená, že na veľkom monitore si bez problémov dokážeš zahrať hry, odpísať na maily, napísať prácu do školy či zažiť lepší zážitok z videohovorov. Cez Bluetooth si taktiež dokážeš pridať klávesnicu a myš.

Technológia Ready For je zatiaľ kompatibilná so smartfónmi Motorola moto g100 a Motorola edge+. Do budúcna sa však určite rozšíri aj do iných mobilných zariadení od Motoroly, takže pracovať priamo z telefónu už nebude vôbec nereálne. Stačí ti k tomu kábel USB-C použiteľný na prenos videa alebo adaptér USB-C na HDMI, ktoré musí podporovať aj daný TV alebo monitor.

A to najlepšie? Táto kombinácia špičkového fotoaparátu, veľkej batérie, skvelého výkonu a iných užitočných funkcií ťa vyjde na 499 €, takže určite neváhaj a za pokus to určite stojí. Sklamania sa báť nemusíš, pretože Motorola opäť dokázala svoje brilantné schopnosti.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -