Radi fotografujete? Motorola moto g60 s vylepšeným výkonom je na to ako stvorená

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do portfólia spoločnosti Motorola pribudol nedávno smartfón moto g60, ktorý nás v redakcii opäť raz príjemne prekvapil vo všetkých smeroch. Ako sme si pri tejto úspešnej značke stihli zvyknúť, každý nový smartfón so sebou vždy prináša niekoľko skvelých softvérových vylepšení a funkcionalít.

Ako model zo série moto g sa môže dokonca pýšiť enormne výkonným fotoaparátom. Vo výkone nezaostáva ani procesor, vďaka ktorému si kedykoľvek užijete aj tie najnáročnejšie mobilné hry. A čo je na tom všetkom najlepšie? Pri tomto smartfóne nebudete musieť siahnuť hlboko do peňaženky a na Slovensku je dostupný od 239 eur. Táto cenovka je určite skvelým kompromisom pri daných špecifikáciách a čo všetko v sebe Motorola moto g60 ukrýva si môžete prečítať nižšie.

Motorola moto g60
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Motorola moto g60 ponúka všetko, čo by mal obsahovať smartfón dnešnej doby

Kľúčovým slovom smartfónu je výkon. Vo vnútri nájdete procesor Qualcomm Snapdragon 732G, ktorý nový smartfón zo série zaradil medzi vyššiu strednú triedu. Plynulému chodu dopomáha 6 GB RAM so 128 GB úložiskom, čo by malo bez problémov stačiť pre bežnú prácu či hranie hier. Nechýba ani slot na microSD karty, ktoré dokážu zväčšiť úložný priestor až o 1 TB. O bezchybné fungovanie sa taktiež postará čistá verzia OS Android 11 a rozhranie My UX.

Tam, kde je výkon, musí byť aj kvalitný displej. Výrobca tentokrát vsadil na obrovský 6,8 Max Vision FullHD+ s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Pri takomto displeji je však potrebná aj veľká batéria, pri ktorej Motorola našťastie nezaváhala. Perfektnú výdrž podporuje 6000 mAh batéria a bez nabíjania pri nepretržitom využívaní vydrží až 54 hodín. Smartfón taktiež podporuje rýchle nabíjanie TurboPower s 20 W adaptérom v balení. Poteší aj 3,5 mm audio jack a odtlačok prstov na zadnej strane smartfónu.

Motorola moto g60
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Neprekonateľný 108 Mpx snímač

Najväčšou novinkou je jednoznačne fotoaparát, ktorý je priamo spojený s novou technológiou Ultra Pixel. Vďaka tejto vychytávke dostanete až 9-krát lepšiu svetelnú citlivosť a vy tak pri každej jednej snímke uvidíte kvalitu obrazu aj v podmienkach s nižším osvetlením.

Hlavnému 108 Mpx snímaču dopomáha 8 Mpx ultraširokouhlý objektív s uhlom 118º. To znamená, že pri akomkoľvek zábere zmestíte 4-násobne viac zo snímaného okolia s možnosťou makro záberov – Macro Vision ponúka fotenie aj tých najmenších detailov. Sústavu fotoaparátov dopĺňa 2 Mpx snímač hĺbky. Selfie kamera má 32 Mpx. Perfektnou vsuvkou je aj režim Dual Capture, ktorý umožní nahrávať súčasne pomocou zadného fotoaparátu a selfie kamery súčasne.

Motorola moto g60
Zdroj: Andrej Cvik / REWIND.sk

Motorola moto g60 je dostupná v metalickej farbe. Ak k tomu pridáme priaznivú cenovku v porovnaní s ponúknutými špecifikáciami, Motorola priniesla na trh ďalší skvelý kúsok a pevne veríme, že si tento štandard udrží aj do budúcich rokov.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -