Samsung v rozpakoch. Motorola odhalila najštýlovejší skladací telefón, prináša podstatné vylepšenie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové skladacie smartfóny Motoroly

Motorola predstavila novu generáciu svojich skladacích smartfónov. Pozostáva konkrétne z dvoch modelov, základného Razr 50 a o niečo prémiovejšieho Razr 50 Ultra. Aké sú medzi nimi rozdiely, čo všetko tieto telefóny dokážu a v čom sa líšia od minuloročných modelov?

Obaja členovia novej rodiny zariadení razr majú obrovské externé displeje, pričom motorola razr 50 ultra sa môže pochváliť najväčším displejom v odvetví so 4-palcovou uhlopriečkou a motorola razr 50 má 3,6-palcový displej.

Používatelia zariadení razr budú mať okrem toho po prvýkrát prístup k aplikácii umelej inteligencie Gemini od spoločnosti Google priamo z externého displeja. Asistenta vyvolajú  stlačením a podržaním tlačidla napájania. Z externej obrazovky bude môcť taktiež ovládať aplikáciu Fotky Google či používať špeciálny panel Spotify.

Ľudia so zariadením razr navyše dostanú prístup k mocnému AI modelu Gemini Advanced na 3 mesiace zadarmo. Dôležité partnerstvo Motoroly s Googlom im prinesie aj 2 TB cloudového úložiska.

Vo vnútri sa v prípade oboch modelov nachádza rovnaký 6,9-palcový displej pOLED s vynikajúcim pokrytím farebného priestoru a vernou reprezentáciou farieb. Variabilná obnovovacia frekvencia je od 1 do 165 Hz a maximálny jas dosahuje 3000 nitov. Odlišnosti sa objavujú v prípade kamier.

Razr 50 Ultra

razr50_ultra
Zdroj: Motorola

Model Razr 50 Ultra je vybavený primárnym 50 Mpx senzorom s možnosťami moto ai kamery a funkciami úprav na báze umelej inteligencie Google Photos. Prítomný je aj Mpx teleobjektív s 2-násobným optickým zoomom, ktorý nahrádza ultraširokouhlý objektív z minulého roka.

Približovací objektív sa zíde najmä pri zachytávaní portrétových fotografií. Kamera je tiež vybavená technológiou super zoom, ktorá vďaka algoritmu dovoľuje ešte väčší digitálny zoom.

Model Razr 50 Ultra poháňa špičková mobilná platforma Snapdragon 8s Gen 3, pričom ide o jedno z prvých zariadení, ktoré ju využilo. Čip je navrhnutý okrem konvenčného výkonu aj  na rýchlejšie poháňanie AI. Vrcholný skladací model má obdivuhodnú 4000 mAh batériu, ktorá ponúka aj 5W reverzné a 15W bezdrôtové nabíjanie.

Razr 50

razr50
Zdroj: Motorola

Základný model taktiež dostáva vynovený 50 Mpx primárny objektív, ktorý použijete vo väčšine situácií. Nenájdete tu však nový teleobjektív, ale rovnakú 13 Mpx ultraširokouhlú kameru, ktorú sme videli v sérii Razr 40. Objektív zároveň slúži ako macro kamera.

Motorolu Razr 50 poháňa nový 4-nanometrový čipset MediaTek Dimensity 7300X a batéria s kapacitou 4200 mAh (o 5 % viac než model Ultra). Káblové nabíjanie dosahuje výkon 30W.

Cena a dostupnosť

Oba telefóny budú dostupné za rovnaké ceny ako minuloročné modely. Motorola Razr 50 príde v oranžovej, sivej a pieskovej farbe za 899 eur pre verziu s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Motorola Razr 50 Ultra dostane zelené, modré a broskyňové prevedenia s cenovkou 1 199 eur za verziu s 12 GB RAM a 512 GB úložiskom.

Smartfóny boli predstavené 25. júna. Model Razr 50 Ultra vstúpi do predaja už dnes (25. júna), pričom základný model Razr 50 príde do predaja od 1. júla.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -