Môže Deadpool očakávať Oscara?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Deadpool sa dočkal priazne od divákov aj kritikov, no čo taká oscarová porota?

Každé Oscary bývajú jedinečné a prekvapujúce. Najmä ak vezmeme do úvahy tie posledné. Porota nás začína prekvapovať čoraz viac. Určite som nebol jediný, ktorý mal otvorené ústa, keď počul, že Mad Max je nominovaný v kategórii najlepší film. Mad Max bude asi najlepší dôvod, pre položenie otázky, či môžeme čakať od poroty lásku k filmu Deadpool. Ryan Reynolds, predstaviteľ Deadpoola sa k tejto téme vyjadril.

Celkovo naznačil, že je škoda, že Oscary nemajú kategóriu pre komédie. Film je podla neho cien hodný, no nemôže ho porovnávať s drámami. Preto veľmi vychválil Golden Globe Awards, ktoré kategóriu pre komédie majú: „Som veľmi rád, že Golden Globes túto kategóriu majú. Škoda, že ju akadémia nemá. Komédia je veľmi zložitá na spracovanie a nie ľahko sa vždy podarí.“ No a potom túto myšlienku ešte rozvinul:

Deadpool pre vlaňajšie Oscary prišiel už neskoro, takže ceny pre neho byť nemohli. Spravil si teda vlastné.
Deadpool pre vlaňajšie Oscary prišiel už neskoro, takže ceny pre neho byť nemohli. Spravil si teda vlastné.

Podľa mňa by najlepšia komédia mala mať v sebe kúsok pravdy. Deadpool je mojím alter egom. Nechcem znieť ezotericko, no toho chlapíka môžem od seba oddeliť ako nič iné na svete. Vďaka jeho citlivosti a zmyslu pre humor, si pripadám, ako by som sa s ním narodil na konci rovnakého spektra. Je to zvláštna situácia. Nie je ľahké zahrať túto postavu, paradox filmu Deadpool je, že je v ňom veľké dramatické napätie, ktoré obklopuje celú komédiu vo filme. Ten smiech od diváka by sme nedostali, ak by sme neboli emočne zaujatí v hlavnej postave. Po otvorení filmu, sme od ľudí začali počúvať skvelé ohlasy, najmä ako: “To bol najvtipnejší film, aký som kedy videl.”

Reynolds má teda vo všetkom pravdu. Film je naozaj skvelý, no hlavne ak ho berieme ako komédiu. No a Deadpool rozhodne vedie, ako najlepšia komédia roka 2016. Oscary síce filmy na žánre nerozdelujú, no to neznamená, že ich neberú do úvahy. Prečo by sa teda komédia nemohla pripliesť medzi najlepšie filmy? Tento rok zatiaľ naozaj nebol veľmi silný a Deadpool si získal veľký obdiv od kritikov aj od divákov. Či by sa teda porota rozhodla Deadpoola nominovať, to je zatiaľ vo hviezdach. Ak by však Deadpool nomináciu dostal, prekvapený rozhodne nebudem.

Má podľa vás tento film, zaútočiť na sošku pre najlepší film? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Zdroje obrázkov: Twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -