Dočkáme sa stretu DC a Marvel svetov? Štúdiá sa rozprávali o tejto možnosti s Jamesom Gunnom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.
- Advertis

Ste fanúšikom DC alebo Marvel? Alebo dokonca oboch? Tieto dva fiktívne svety si za niekoľko desaťročí vytvorili naozaj silné fankluby. Tieto tímy sa ešte viac rozrástli po tom, keď sa začali vo veľkom točiť superhrdinské filmy. Podporu by mal preto určite možný crossover medzi DC a Marvel, pričom debatu o tom rozprúdil na sociálnej sieti James Gunn, ktorý vraj o tejto možnosti hovoril s oboma štúdiami.

DC svet patrí pod záštitu štúdia Warner Bros., zatiaľ čo väčšina Marvel postáv a celé MCU patrí štúdiu Disney. Režisér James Gunn robil ale filmy pre obe štúdia, a to konkrétne pre Marvel oba filmy o Strážcoch Galaxie, zatiaľ čo pre DC natočil ešte nevydanú novinku The Suicide Squad. Od fanúšika dostal režisér otázku, ktorý z týchto dvoch tímov by pri vzájomnom strete vyhral.

Guardians of the Galaxy and Suicide Squad
Zdroj: en.buradabiliyorum.com

Možný crossover medzi DC a Marvel

Režisér odvetil vtipne a vyhýbavo, čo je u neho typické. Povedal, že by vyhrali fanúšikovia. Následne na túto otázku sa ho ale ďalší fanúšik opýtal, či by sme niekedy mohli vidieť crossover medzi DC a Marvel, pričom zrejme narážal na to, že by sa stretli Strážcovia Galaxie s Jednotkou samovrahov. Táto otázka mnohých zaujala, pretože crossover medzi dvoma gigantmi by bolo naozaj niečo obrovské.

James Gunn odpovedal, že o tom diskutoval s oboma štúdiami a bol by rád, ak by niečo také vzniklo, no že to nie je veľmi pravdepodobné. Potom však doplnil, že on nie je veľkým milovníkom crossoverov. Už dávnejšie hovoril o tom, že on veci ako crossovery, potitulkové scény alebo cameá nerád rieši, radšej sa stará o príbeh a postavy. Jeho celé vyjadrenie znelo takto:

Nenútene som o tom hovoril s autoritami v Marvel aj DC. Bol by som rád, ak by sa to stalo. Nemyslím si, že je to pravdepodobné, ale tiež si nemyslím, že je to nemožné. Napriek tomu, neustále videnie crossoverov a tímoviek je pre mňa menej očarujúce ako silný príbeh.

Marvel a DC sa už ale predtým spojili

Nebolo by to prvýkrát, čo by sa Marvel a DC postavy stretli. Síce to nebolo na obrazovkách, ale v komiksoch, no určite sa aj to počíta. Prvýkrát to bolo v roku 1976 a išlo o stret Supermana a Spider-Mana. Potom sa ešte niekoľkokrát postavy stretli, z čoho vznikla napríklad Wonder Woman držiaca Mjolnir. Naposledy sa tak ale oficiálne stalo osemnásť rokov dozadu.

Odvtedy sa už tieto dva superhrdinské svety nestretli. Aj keď by bolo zaujímavé sledovať stret Batmana a Iron Mana či Supermana a Captaina Americu, je naozaj malá pravdepodobnosť, že sa niečo takéto stane. Tešme sa preto aspoň zo samostatných komiksových filmov od týchto spoločností. Od DC si od 5. augusta pozrieme film The Suicide Squad a Marvel nám 8. júla ukáže očakávanú Black Widow.

Chceli by ste vidieť spojenie DC a Marvel postáv na filmovom plátne? Stret ktorých konkrétnych superhrdinov by ste chceli vidieť? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com, thedirect.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť