Ktoré mŕtve postavy z MCU sa “vrátia” k životu v Štvrtej fáze? Opäť uvidíme aj Iron Mana

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

MCU sa každým rokom rozrastá o množstvo ďalších komiksoviek. Minulý rok sme sa dočkali ukončenia filmovej Infinity ságy. Počas tejto dlhej púte, ktorá nás priviedla až ku konečnému víťazstvu proti Thanosovi, nás opustilo veľa postáv, ktoré ale ešte stále majú čo povedať. Ktoré mŕtve postavy z MCU sa teda dočkajú “oživenia” vo forme návratu na filmové plátna?

Mŕtve postavy z MCU hlásia svoj návrat

Už tento rok sa dočkáme celovečerného filmu v podobe vstupnej brány do Štvrtej fázy. Film Black Widow k nám príde už o pár týždňov a my sme vážne zvedaví, aký príbeh nám Marvel rozpovie tentokrát. Nakoľko sa ale jedná o prequel postavy Black Widow, tak je teda akceptovateľný aj jej návrat v podobe jej sólovky.

Mimo iného by nám Štvrtá fáza mala priniesť úplne nové tituly, ako napríklad The Eternals, Shang-Chi, Doctor Strange 2 a Thor 4. Počas toho začne Disney+ postupne vydávať aj svoje seriály. Medzi týmito všetkými filmami a seriálmi by sme teda mali nájsť aj svojich obľúbencov, ktorí sú už ale mŕtvi.

Vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame
Zdroj: cinemablend.com

Black Widow

Ako už bolo vyššie spomenuté, úplne prvou postavou na zozname je Black Widow. Prvý raz sa objavila vo filme Iron Man 2 a odvtedy bola neodmysliteľnou súčasťou MCU. Prešla si mnohým, rovnako aj ako naši ostatní hrdinovia. Najviac však otriasla udalosť, ktorá je zachytená vo filme Avengers: Endgame.

Natasha sa obetovala, aby Clint mohol získať Kameň duší pre záchranu vesmíru. Aj keď to bolo nevyhnutné, zvyšok jej tímu mal zlomené srdce rovnako, ako aj my. Jej sólovka, ktorá odštartuje Štvrtú fázu, by mala byť zasadená medzi udalosti filmov Kapitán Amerika: Občianska vojna a Avengers: Infinity War.

Vráti sa do svojho rodného Ruska, kde musí splniť misiu, ktorá ovplyvní jej budúcnosť. Znova sa stretne so svojimi starými priateľmi a bude musieť čeliť novej hrozbe v podobe Taskmastera, ktorého v celej ságe uvidíme úplne po prvýkrát. Máme sa teda rozhodne na čo tešiť!

film black widow
Zdroj: marvel-movies.fandom.com

Vision

Postavu Visiona sme videli zrekonštruovanú vo filme Avengers: Vek Ultrona. Nepobudol s nami dlho, nakoľko nás drastickým spôsobom opustil už v tretích Avengeroch. Thanos mu doslova vytrhol z čela Kameň mysle, ktorý Visionovi slúžil ako zdroj energie. Fanúšikovia sa však proti tomuto rozhodnutiu vzopreli.

Preto nás čaká seriál WandaVision, ktorý nám mimo iného vysvetlí, ako sa Vision dostal späť k životu. A nemalo by sa jednať o prequel, keďže udalosti seriálu budú zasadené po filmoch Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Sám herec Paul Bettany ale povedal, že celá show bude v zásade “zvláštna“. Odkazuje tým na znovuzrodenie Visiona? Nuž, musíme si počkať.

seriál wandavision
Zdroj: filmandtvnow.com

Gamora

Ďalšia, ktorá musela položiť svoj život za Kameň duší je Gamora. Thanos musel obetovať svoju dcéru pre vyššie dobro a rovnako ako Black Widow, pád z útesu neprežila. S Gamorou je to ale trocha zložitejšie. Pôvodná Gamora je síce mŕtva, no my sme dostali v Avengers: Endgame jej mladšie ja z roku 2014.

Takže všetky udalosti, ktoré sa datovali od Strážcov galaxie až po Infinity War si teda logicky nemôže pamätať. Počas posledného boja na základni Avengers sa Gamora postavila na stranu dobra. Preto ju Tony pri lusknutí vynechal. Samotní režiséri potvrdili, že lusknutie naozaj prežila a po boji odišla.

Mohla by byť práve toto zápletka pre tretiu časť série Strážcovia galaxie? Aj keď je zatiaľ neznáme, kedy presne k nám príde do kín druhé pokračovanie tejto vesmírnej balady, môže sa stať, že Gamoru uvidíme už oveľa skôr. Marvel je predsa len nepredvídateľný.

Zdroj: screenrant.com

Tony Stark

Muž, ktorý to celé odštartoval. Muž, čo zachránil celý vesmír. Tony Stark k nám ako Iron Man priletel v roku 2008. Jeho činy ovplyvnilo hneď niekoľko titulov z tejto ságy. Po prehre na Titane mal Tony druhú príležitosť zničiť Thanosa raz a navždy. Bohužiaľ ho to ale stálo život.

Dohady a špekulácie ale vravia o tom, že sa Robert Downey Jr. opäť ukáže ako Tony Stark vo filme Black Widow. Existujú aj rôzne dohady o tom, že sa vráti aj vo forme hologramu alebo spomienok. Nič nie je isté, no my by sme nášho miliardára, playboya, filantropa a génia chceli vidieť ešte aspoň raz na veľkom filmovom plátne.

ako sa stať iron manom tony stark
Zdroj: nerdreactor.com

Nič nie je isté a možno sa Marvel rozhodne, že prinesie nazad aj ďalšie postavy. Zatiaľ však informácie viac-menej potvrdili len tieto štyri postavy. Na začiatok to ale nie je vôbec zlé, čo myslíte? Samozrejme vás o akýchkoľvek novinkách zo sveta MCU budeme ihneď informovať. Podľa všetkého sa ale máme rozhodne na čo tešiť!

Ste radi, že sa k nám vrátia niektoré z postáv? Máte radi MCU? Napíšte nám to do komentárov! 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Svetový šampionát v League of Legends začína už dnes. Bez Slovákov, no s dvomi Čechmi

Svetový šampionát v League of Legends Už dnes sa v Šanghaji začína najsledovanejšia e-športová udalosť tohto roka. Svetový šampionát v League of Legends sa ako jediný turnaj...

The Boys dostanú nový seriál o sexuchtivých superhrdinoch na vysokej škole

The Boys spin-off z vysokej Seriál The Boys dostane vlastný spin-off. Nie je sa čomu čudovať, keďže séria od Amazonu svojou popularitou preráža strop a...

Gunnov The Suicide Squad dostáva spin-off s Johnom Cenom. Seriál Peacemaker uvidíme na HBO Max

Očakávaná DC komiksovka The Suicide Squad dostáva vlastný spin-off seriál, ktorý sa pre HBO stáva vysokou prioritou. Novinka nesie názov Peacemaker a tešiť sa...

Pripravte sa. Čaká nás rozšírená edícia soundtrack albumu k filmu Interstellar od Hansa Zimmera

Nový Interstellar soundtrack Nahrávacia spoločnosť WaterTower Music vydá nový soundtrack album k filmu Interstellar (2014) od režiséra Christophera Nolana. Hudbu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer,...

Trailer na seriál The Haunting of Bly Manor od Netflixu odhaľuje, že sa v októbri budeme poriadne báť

Pre fanúšikov The Haunting of Hill House... Písal sa október roku 2018 a na Netflix prišiel hororový seriál The Haunting of Hill House, ktorý sa...