Ktoré mŕtve postavy z MCU sa “vrátia” k životu v Štvrtej fáze? Opäť uvidíme aj Iron Mana

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

MCU sa každým rokom rozrastá o množstvo ďalších komiksoviek. Minulý rok sme sa dočkali ukončenia filmovej Infinity ságy. Počas tejto dlhej púte, ktorá nás priviedla až ku konečnému víťazstvu proti Thanosovi, nás opustilo veľa postáv, ktoré ale ešte stále majú čo povedať. Ktoré mŕtve postavy z MCU sa teda dočkajú “oživenia” vo forme návratu na filmové plátna?

Mŕtve postavy z MCU hlásia svoj návrat

Už tento rok sa dočkáme celovečerného filmu v podobe vstupnej brány do Štvrtej fázy. Film Black Widow k nám príde už o pár týždňov a my sme vážne zvedaví, aký príbeh nám Marvel rozpovie tentokrát. Nakoľko sa ale jedná o prequel postavy Black Widow, tak je teda akceptovateľný aj jej návrat v podobe jej sólovky.

Mimo iného by nám Štvrtá fáza mala priniesť úplne nové tituly, ako napríklad The Eternals, Shang-Chi, Doctor Strange 2 a Thor 4. Počas toho začne Disney+ postupne vydávať aj svoje seriály. Medzi týmito všetkými filmami a seriálmi by sme teda mali nájsť aj svojich obľúbencov, ktorí sú už ale mŕtvi.

Vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame
Zdroj: cinemablend.com

Black Widow

Ako už bolo vyššie spomenuté, úplne prvou postavou na zozname je Black Widow. Prvý raz sa objavila vo filme Iron Man 2 a odvtedy bola neodmysliteľnou súčasťou MCU. Prešla si mnohým, rovnako aj ako naši ostatní hrdinovia. Najviac však otriasla udalosť, ktorá je zachytená vo filme Avengers: Endgame.

Natasha sa obetovala, aby Clint mohol získať Kameň duší pre záchranu vesmíru. Aj keď to bolo nevyhnutné, zvyšok jej tímu mal zlomené srdce rovnako, ako aj my. Jej sólovka, ktorá odštartuje Štvrtú fázu, by mala byť zasadená medzi udalosti filmov Kapitán Amerika: Občianska vojna a Avengers: Infinity War.

Vráti sa do svojho rodného Ruska, kde musí splniť misiu, ktorá ovplyvní jej budúcnosť. Znova sa stretne so svojimi starými priateľmi a bude musieť čeliť novej hrozbe v podobe Taskmastera, ktorého v celej ságe uvidíme úplne po prvýkrát. Máme sa teda rozhodne na čo tešiť!

film black widow
Zdroj: marvel-movies.fandom.com

Vision

Postavu Visiona sme videli zrekonštruovanú vo filme Avengers: Vek Ultrona. Nepobudol s nami dlho, nakoľko nás drastickým spôsobom opustil už v tretích Avengeroch. Thanos mu doslova vytrhol z čela Kameň mysle, ktorý Visionovi slúžil ako zdroj energie. Fanúšikovia sa však proti tomuto rozhodnutiu vzopreli.

Preto nás čaká seriál WandaVision, ktorý nám mimo iného vysvetlí, ako sa Vision dostal späť k životu. A nemalo by sa jednať o prequel, keďže udalosti seriálu budú zasadené po filmoch Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Sám herec Paul Bettany ale povedal, že celá show bude v zásade “zvláštna“. Odkazuje tým na znovuzrodenie Visiona? Nuž, musíme si počkať.

seriál wandavision
Zdroj: filmandtvnow.com

Gamora

Ďalšia, ktorá musela položiť svoj život za Kameň duší je Gamora. Thanos musel obetovať svoju dcéru pre vyššie dobro a rovnako ako Black Widow, pád z útesu neprežila. S Gamorou je to ale trocha zložitejšie. Pôvodná Gamora je síce mŕtva, no my sme dostali v Avengers: Endgame jej mladšie ja z roku 2014.

Takže všetky udalosti, ktoré sa datovali od Strážcov galaxie až po Infinity War si teda logicky nemôže pamätať. Počas posledného boja na základni Avengers sa Gamora postavila na stranu dobra. Preto ju Tony pri lusknutí vynechal. Samotní režiséri potvrdili, že lusknutie naozaj prežila a po boji odišla.

Mohla by byť práve toto zápletka pre tretiu časť série Strážcovia galaxie? Aj keď je zatiaľ neznáme, kedy presne k nám príde do kín druhé pokračovanie tejto vesmírnej balady, môže sa stať, že Gamoru uvidíme už oveľa skôr. Marvel je predsa len nepredvídateľný.

Zdroj: screenrant.com

Tony Stark

Muž, ktorý to celé odštartoval. Muž, čo zachránil celý vesmír. Tony Stark k nám ako Iron Man priletel v roku 2008. Jeho činy ovplyvnilo hneď niekoľko titulov z tejto ságy. Po prehre na Titane mal Tony druhú príležitosť zničiť Thanosa raz a navždy. Bohužiaľ ho to ale stálo život.

Dohady a špekulácie ale vravia o tom, že sa Robert Downey Jr. opäť ukáže ako Tony Stark vo filme Black Widow. Existujú aj rôzne dohady o tom, že sa vráti aj vo forme hologramu alebo spomienok. Nič nie je isté, no my by sme nášho miliardára, playboya, filantropa a génia chceli vidieť ešte aspoň raz na veľkom filmovom plátne.

ako sa stať iron manom tony stark
Zdroj: nerdreactor.com

Nič nie je isté a možno sa Marvel rozhodne, že prinesie nazad aj ďalšie postavy. Zatiaľ však informácie viac-menej potvrdili len tieto štyri postavy. Na začiatok to ale nie je vôbec zlé, čo myslíte? Samozrejme vás o akýchkoľvek novinkách zo sveta MCU budeme ihneď informovať. Podľa všetkého sa ale máme rozhodne na čo tešiť!

Ste radi, že sa k nám vrátia niektoré z postáv? Máte radi MCU? Napíšte nám to do komentárov! 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Piata séria Sabriny od Netflixu by bola crossoverom s Riverdale a niesla by názov Witch War

Chilling Adventures of Sabrina končí štvrtou sériou Ako sme sa pred pár dňami dozvedeli, Netflix prerušil seriál Chilling Adventures of Sabrina a štvrtá séria bude...

Technický poradca pre Marvel vie, ako priviesť Fantastickú štvorku do MCU. Poslúži k tomu Wakanda?

Fantastická štvorka v MCU? Zatiaľ je pre nás záhadou a veľkou neznámou, ako by sa tento štvorčlenný tím mohol ukázať vo filmovom vesmíre Marvelu. Avšak...

Dátum vydania hry Assassin’s Creed: Valhalla bol nechcene odhalený. Kedy si za vikingov zahráme?

Uniknutý dátum vydania hry Assassin’s Creed: Valhalla S únikmi informácií ohľadom hier vývojárskeho štúdia Ubisoft ešte stále nekončíme. Nový príspevok na Instagrame totiž nechcene prezradil...

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...