TEÓRIA: Ms. Marvel je v MCU Inhuman rovnako ako v komiksoch. Štúdio nás s mutantmi iba zavádza

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TEÓRIA: Ms. Marvel je Inhuman aj v MCU

Je to už nejaký ten čas od skončenia najnovšieho MCU seriálu. Ten sa zameral na mladú dievčinu, z ktorej sa stala superhrdinka vďaka rodinnému náramku. A tiež vďaka tomu, že bola z polovice Jinn, druh bytostí z inej dimenzie. Koniec seriálu nám dal nápovedu, že by mohla byť v Marvel projektoch aj mutantom, no nová teória hovorí, že Ms. Marvel/Kamala Khan (Iman Vellani) je v skutočnosti Inhuman.

Posledná šiesta epizóda seriálu Ms. Marvel nám prezradila, že nie každý z Kamalinej rodiny môže mať schopnosti, aj napriek tomu, že sú tiež z polovice Jinnovia. Jej DNA je totiž iná a obsahuje akúsi mutáciu. Do toho nám štúdio ešte pustilo tematickú hudbu z animovaného seriálu X-Men (1992-1997). Vyzeralo to teda tak, že sa z Kamaly stal oficiálne prvý MCU mutant.

ms marvel mutanti
Zdroj: sportskeeda.com

Kamala v komiksoch ale nie je mutantom, aj keď to mali pôvodne v pláne. Nakoniec sa z nej stala členka rasy zvanej Inhumans, ktorých môžeme poznať aj z rovnomenného hraného a nie veľmi podareného seriálu. Otázne je, prečo by jej pôvod pre MCU potom menili. Možno si povedali, že keď už zmenili jej schopnosti, môžu zmeniť aj pôvod. V komiksoch bola totiž elastická a vedela meniť veľkosť svojho tela, nie vrhať svetlo.

Aký je rozdiel medzi mutantmi a Inhumanmi?

Mutanti (Homo Superior) a Inhumani (Inhomo Supremis) sú si veľmi podobní, keďže obe rasy majú superschopnosti. Avšak majú odlišný pôvod. V komiksoch mutantov vytvorili Celestiáli, ktorí experimentovali s ľudskou DNA. Vytvorili tak Eternalov, Deviantov a tiež gén x, ktorý v sebe nosili istí ľudia – mutanti. Ten sa bežne aktivoval v puberte a nositeľovi dal schopnosti.

mutanti vs inhumans
Inhumani vs mutanti; Zdroj: filmsnewsfeed.com

Inhumanov, na druhú stranu, vytvorila ako bojovú zbraň rasa Kree (ktorá sa inšpirovala Celestiálmi) vo vojne proti Skrullom, avšak neskôr ich radšej nepoužili. Inhuman, na rozdiel od mutanta, dostane schopnosti po tom, ako ho vystavia Terriganovej hmle, ktorú Inhumani vytvárajú z rovnomenného minerálu. Proces sa volá terrigenéza. Schopnosti majú skôr bojové, keďže aj oni mali byť pôvodne zbrane.

Čo sa týka rasy Kree, tých už sme v MCU videli. Ide o zvyčajne modrých humanoidov, ktorí boli nakoniec záporákmi filmu Captain Marvel. Ako v komiksoch, aj vo filme bojovali proti Skrullom, ktorých v MCU berú už skôr ako priateľskú rasu. V komiksoch to je skôr naopak. Avšak dej pripravovaného seriálu Secret Invasion by sa mal točiť okolo zlých Skrullov, ktorí infiltrujú Zem s úmyslom ju ovládnuť, čiže uvidíme aj druhú stranu mince.

secret invasion
Zdroj: murphysmultiverse.com

Captain Marvel a Ms. Marvel sú prepojené viac, ako sme si mysleli

Captain Marvel/Carol Danvers (Brie Larson) má s rasou Kree už skúsenosti, veď aj kvôli nim dostala svoje schopnosti. A možno ich kvôli nim dostala aj Ms. Marvel. Treba sa na to ale vrátiť na začiatok epizódy 3, v ktorej sme sa pozreli do minulosti. Najma, Kamalina prababka a Jinn, našla v roku 1942 náramok počas hľadania cesty domov. Ten bol nasadený na modrej ruke, pričom zvyšok tela zavalili sutiny.

Modrú pokožku má práve vesmírna rasa Kree, pričom sa verí, že Kamalin náramok je z vesmíru, rovnako ako desať prsteňov Shang-Chiho (Simu Liu), keďže v tej istej scéne bol na zemi pod sutinami aj symbol klanu Desať prsteňov. A ako v potitulkovej scéne filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, aj v potitulkovej scéne poslednej epizódy Ms. Marvel bola Carol Danvers, keďže obe boli nejak spojené s kozmickými silami.

Ms. Marvel (možno Kree) ruka s Kamalainým náramkom
Zdroj: sportskeeda.com

Zdá sa teda, že všetky tieto predmety pochádzajú z vesmíru a že majú niečo s rasou Kree. A keďže náramok, možno od tejto rasy, odomkol aspoň po dobu jeho nosenia Kamale schopnosti, možno ho rasa Kree vyrobila ako dočasný Terrigan, ktorý neodomyká schopnosti na stálo. A to by teda znamenalo, že Kamala je Inhuman, ktorý ešte neprešiel terrigenézou, len má dočasné schopnosti vďaka náramku.

Či je teória pravdivá a Ms. Marvel Inhuman sa dozvieme už čoskoro

Ak je táto teória naozaj správna, tak nás Marvel chcelo len trochu zmiasť hudbou a slovom mutácia (čo technicky mohlo byť pravda, keďže aj Inhumani majú vlastne zmutovanú DNA). Dobrou správou je, že Ms. Marvel a Captain Marvel sa ukážu už 27. júla 2023 vo filme The Marvels, kde sa možno viac dozvieme aj o pôvode náramku a aj o tom, či je Kamala mutantom alebo v skutočnosti niečím iným.

Ms. Marvel Captain Marvel Monica Rambeua The Marvels
Zdroj: filmsnewsfeed.com

Treťou dôležitou a hlavnou ženou v tomto filme bude aj Monica Rambeau (Teyonah Parris). Tá má po udalostiach seriálu WandaVision tiež kozmické schopnosti, podobne ako dve už spomínané hrdinky. Druhý sólový film Carol Danvers by tak mohol otvoriť ešte viac brány do vesmírnej časti MCU. A hlavne do takých zákutí, o ktorých sme predtým nepočuli. Napríklad do hlavného mesta Inhumanov zvaného Attilan.

Čo vravíte na túto teóriu? Myslíte si, že sa v The Marvels dozvieme, že je Inhuman ako v komiksoch, alebo z nej predsa len bude prvý MCU mutant?

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -