Posledná epizóda Ms. Marvel mala jednu potitulkovú scénu. Na aký budúci MCU projekt nás navnadila?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z poslednej epizódy a potitulkovej scény Ms. Marvel. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulková scéna Ms. Marvel

Seriál Ms. Marvel sa ako zatiaľ posledný MCU seriál skončil nedávno poslednou epizódou. Šesť epizód nám prinieslo príbeh tínedžerky Kamaly Khan (Iman Vellani), z ktorej sa stala po získaní rodinného náramku (a dedičstva) nová mladá superhrdinka. Ako všetky Marvel projekty, aj pri tomto sa na konci epizódy objavila potitulková scéna, ktorá nás navnadila na ďalší projekt, v ktorom sa Ms. Marvel ukáže.

Seriál nám okrem superhrdinskej tematiky ukázal viac z moslimskej a pakistanskej kultúry, a to aj cez Kamaliných rodinných príslušníkov či kamarátov. Vidieť sme tak mohli moslimské postavy ako Nakia (Yasmeen Fletcher), Kareem (Aramis Knight), Aamir (Saagar Shaikh), Muneeba (Zenobia Shroff) alebo Najma (Nimra Bucha). Seriál sa však zameral aj na jej tínedžerskú stránku, a tak sme mohli vidieť aj Kamalinu školu a jej priateľov, napríklad blízkeho kamaráta Bruna (Matt Lintz).

Ms Marvel nová ukážka
Zdroj: Disney/Marvel Studios

Kamala dostala jedno prekvapenie ešte pred titulkami

Bruno bol dokonca prvý a na dlhú dobu aj jediný človek, ktorý vedel o Kamaliných schopnostiach, pričom jej prezradil, že jej ich nedáva náramok, ale že cez neho len dostáva von to, čo má v sebe. Neskôr v seriáli zistíme, že je to preto, lebo je z polovice (po prababake) Jinn. Avšak jedna zo záverečných scén nám ukáže, že to nie je úplne pravda. Bruno totiž po opätovnom preštudovaní zistí, že nie každý z jej rodiny môže mať schopnosti, aj napriek tomu, že sú z časti Jinnovia.

Kamalina DNA je podľa neho totiž iná než u zvyšku rodiny, pretože obsahuje zvláštnu mutáciu. Na samotnom slove by nebolo nič zvláštne, keby nebolo doplnené znelkou z animovaného seriálu X-Men, ktorý je, ako inak, o mutantoch. Štúdio nám teda naznačuje, že na rozdiel od komiksov, kde je Kamala Inhuman, v MCU bude okrem polovičného Jinna zrejme aj mutantom. Snáď to bude ale v budúcnosti ešte lepšie vysvetlené.

Ms Marvel Captain Marvel
Zdroj: fictionhorizon.com

Potitulková scéna patrila ako Ms. Marvel, tak aj Captain Marvel

Rovnakou dôležitou scénou bola aj tá za titulkami. V nej Kamala leží na posteli, asi po dobre odvedenej hrdinskej práci, mama Muneeba jej kričí niečo ohľadom školy, no ju zaujme náramok, ktorý z ničoho nič začne žiariť. Postaví sa z postele a odrazu ju náramok vtiahne do skrine, ktorú pri tom rozbije. Avšak z jej trosiek už nevyjde Kamala, ale Carol Danvers/Captain Marvel (Brie Larson), ktorá sa vyľakane pozrie po izbe a ujde zo scény.

Či už to bolo preto, lebo sa zľakla nečakanej teleportácie, alebo preto, lebo sa ocitla v izbe jej azda najväčšej fanúšičky, je zatiaľ otázne. Kamala je v každom prípade zrejme niekde vo vesmíre, kde predtým bola Carol. Po tejto scéne sme ale dostali ešte odkaz, že sa Ms. Marvel vráti vo filme The Marvels. Film vyjde 27. júla 2023 a sústrediť sa bude okrem oboch „Marvel žien“ ešte aj na Monicu Rambeau (Teyonah Parris), ktorá má tiež kozmické schopnosti ako ony dve.

captain-marvel ms. marvel Monica Rambeau
Zdroj: blog.screenweek.it

Má Kamalin náramok niečo spoločné so Shang-Chiho prsteňmi?

Zaujímavým je po tom všetkom ale ešte fakt z tretej epizódy Ms. Marvel, konkrétne z jej začiatku. Tam sa vraciame do roku 1942, kedy Najma, Kamalina prababka, našla náramok počas toho, ako hľadala cestu domov. Našla však iba jeden, pričom viackrát bolo spomenuté, že sú dva. Zaujímavejším bola iný detail, a to symbol klanu Desať prsteňov. Ten bol v scéne na zemi, pričom klan poznáme z filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.

Mohlo by to teda znamenať, že sú nejako dva náramky a desať prsteňov príbuzné. Vydávajú predsa podobnú energiu, pričom sú zrejme všetky z vesmíru alebo iných dimenzií. A to, že sa Captain Marvel ukázala ako v potitulkovej scéne filmu o Shang-Chim (Simu Liu), tak aj v potitulkovej scéne Ms. Marvel, môže znamenať, že čoskoro zistíme viac. Možno aj o pôvode Desiatich prsteňov a možno aj o tom, kde je druhý náramok.

Ako všetky Marvel projekty, aj táto potitulková scéna nás navnadila na budúci projekt, v ktorom sa Ms. Marvel ukáže. Tešíte sa už na The Marvels? Ako celkovo hodnotíte seriál o Kamale Khan?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. ja ho hodnotim kladne. Skoro som dopozeral celu prvu epizodu, ostatne som vynechal a ziskal kopec casu na lepsie serialy (westworld). Takze vdaka tvorcom a vsetkym zucasnenym, vrhnite sa na Hawkeye s02 (co inak bola tiez kravina, ale aspon tam bola pekna Heilee a Florence) a na tento serial zabudnite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -