Dnes štartujú MS v hokeji. Tu je jediný spôsob, ako ich zadarmo sledovať online aj v TV

Nenechajte si ujsť

MS v hokeji sú tu. Takto si ich pozriete zadarmo

Najväčšia športová udalosť tejto jari sa začína. Slovenská hokejová reprezentácia už v piatok 10. mája vybehne na ľad a v súboji proti Nemecku zaháji MS v ľadovom hokeji. Pre Slovákov bude mať svetový šampionát špecifickú príchuť. Jednak majú príležitosť vycestovať do Ostravy a podporiť národný tím priamo v dejisku MS, jednak športové prenosy vôbec prvýkrát nebude vysielať naša verejnoprávna televízia.

Práva na prenosy MS v ľadovom hokeji v rokoch 2024 až 2028 získala skupina JOJ Group, ktorá ich prebrala od RTVS. Slovenskí diváci zmenou vysielateľa o nič neprídu. Práve naopak. Kým RTVS minulý rok odvysielala 34 priamych prenosov, na trojici kanálov JOJ, JOJ Plus a JOJ Šport bude dostupných všetkých 64 zápasov MS. Dobrou správou je, že k športovým prenosom sa bude dať dostať aj celkom zadarmo. Tu sú možnosti.

Zadarmo cez anténu, navyše aj s bonusom

Prenosy MS v ľadovom hokeji diváci nájdu na trojici kanálov skupiny JOJ. Zápasy slovenskej reprezentácie budú k dispozícii na televízii JOJ, na JOJ Plus diváci nájdu predovšetkým zápasy pražskej skupiny. JOJ Šport, naopak, odvysiela zvyšné zápasy skupiny z Ostravy. Semifinálové priame prenosy i finálny zápas odvysielajú JOJ aj JOJ Šport.

JOJ MS v hokeji

Všetky tri kanály di Slováci môžu pozrieť aj zadarmo cez anténu. JOJ a JOJ Plus sú u nás šírené cez DVB-T2 v štandardnom rozlíšení, vysielajú sa v druhom multiplexe. Skupina JOJ si v spolupráci s Towercom pre divákov pripravila aj prekvapenie v podobe bezplatného vysielania JOJ Šport. Športový kanál patrí do platenej ponuky DVB-T, počas MS v ľadovom hokeji od 10. mája do 26. mája však bude šírený voľne, a to dokonca v HD kvalite.

JOJ Šport sa vysiela na novom kodeku H.265/HEVC, pre príjem je preto potrebné zariadenie s týmto štandardom. V opačnom prípade diváci naladia iba zvuk, namiesto obrazu uvidia čiernu obrazovku. Kanály JOJ a JOJ Plus budú pravdepodobne aj počas MS dostupné iba v štandardnom rozlíšení, v HD kvalite zostávajú prístupné iba pre zákazníkov Plustelka a ďalších operátorov. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

K dispozícii aj online

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -