Ďalšia rana pre RTVS. Po hokeji stráca už aj lukratívny futbal

Nenechajte si ujsť

MS vo futbale už na RTVS neuvidíte

Časy vysielania veľkých športových udalostí na RTVS sa definitívne skončili. Finančne podvyživená verejnoprávna televízia nemá v rozpočte priestor na zakupovanie miliónových vysielacích práv a čoraz viac ju začína drviť súkromná sféra. Tento rok si diváci vôbec prvýkrát mohli pozrieť MS v ľadovom hokeji na staniciach JOJ a práve v neprospech JOJ-ky stráca RTVS aj ďalšiu veľkú udalosť.

Ako informuje Šport.sk, RTVS nezískala vysielacie práva na MS vo futbale. Práva na lukratívnu športovú udalosť si zabezpečila skupina JOJ, ktorá odvysiela nasledujúce dva svetové šampionáty v rokoch 2026 aj 2030. Najbližší ročník MS sa bude konať v USA, Kanade a Mexiku, šampionát v 2030 organizujú Španielsko, Portugalsko a Maroko.

rtvs konci slovensko
Zdroj: RTVS, NRSR

Nepomohlo ani nečakané spojenectvo

Do vyjednávania o práva sa podľa informácií portálu Nový čas mali zapojiť aj RTVS a Markíza, ktoré dokonca mali spojiť sily. Plánom bolo rozdeliť si náklady na zakúpenie práv a následne aj športové prenosy. Do hry však vstúpila JOJ, ktorá mala ponúknuť výrazne viac ako dvojica konkurentov. Mediálna skupina mala práva získať za 13 miliónov eur.

Po hokeji tak na RTVS diváci neuvidia už ani futbalovú reprezentáciu. Práva na futbalové šampionáty si rozdelili komerčné televízie JOJ a Markíza. Markíza odvysiela Euro 2024, ktoré sa začína už o dva týždne v Nemecku. Najväčšia súkromná televízia na Slovensku ponúkne všetkých 51 zápasov, vysielať ich bude na hlavnom kanáli a stanici Dajto. Prenosy však bude možné sledovať aj na streamovacej službe Voyo.

JOJ-ka následne ponúkne divácky lukratívnejšie prenosy MS vo futbale a zostane aj pri hokejovom šampionáte, ktorý bude vysielať až do roku 2028. RTVS dostala košom aj pri vysielaní Olympijských hier, ktoré pre zmenu vysiela skupina Warner Bros. Discovery. Tá u nás prevádzkuje kanály Eurosport, športovú udalosť však bude vysielať aj na streamovacej službe Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -