MTV pracuje na seriáli Vojna Svetov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Invázia mimozemšťanov je v Hollywoode už klasikou. Boli sme svedkami už mnoho pokusov sa nám ukázať, ako by sa možná návšteva našej planéty cudzou životnou formou vyvíjala a dopadla. Mimozemšťania sú len zriedkavo priateľskí, väčšinou ich plány zahrnujú deštrukciu ľudstva. V oblasti televíznych seriálov sa ale v tejto oblasti zatiaľ dostavili iba zmiešané názory. MTV dúfa, že pretavením jedného z najstarších a najznámejších príbehov o invázii mimozemšťanov vyrovná zopár úspešným seriálom, ako napr. Colony alebo nové Akty X. Reč je samozrejme o knihe Vojna Svetov. Revolučný príbeh napísal v roku 1898 H. G. Wells.

Kniha
Kniha

Čo presnejšie je Vojna Svetov, a prečo je tak známa?

Vojna Svetov určite patrí medzi najviac recyklované príbehy, čo sa mimozemšťanských invázií týka. V roku 1938 príbeh prerozprával filmár Orson Welles (Občan Kane) v rádiu na príležitosť Halloweenu. Všetci poznáme udalosť, ako začali ľudia panikáriť, lebo si mysleli, že sa jedná o skutočnosť. Tento incident je dodnes celkom zaujímavosťou, ktorá príbehu iba pridala na popularite. Filmovú adaptáciu sme si naposledy pozreli v roku 2005, na starosti ju mal režisér Steven Spielberg.

Scéna z filmu 2005
Scéna z filmu 2005

Aj keď je veľa z nás sklamaných, že si seriál nezobrala pod krídľa nejaká väčšia streamovacia stanica, ako Netflix alebo Amazon, MTV určite má potenciál a bude iba zaujímavé sledovať, ako si s ním poradia. Veľkou výzvou bude samozrejme konkurovať sci-fi seriálu Stranger Things od Netflixu. Writerom Vojny Svetov je Andrew Cochran, ktorý už pracoval na seriáli Teen Wolf. Nevieme ešte, ako moc sa bude príbeh zhodovať s originálom, netušíme ešte ani približný dátum vydania. Vieme iba, že MTV sa bude snažiť zamerať na mladšie publikum, tak ako vo všetkom ostatnom.

Som zvedavý, ako si kedysi hudobná stanica MTV poradí s ambicióznym seriálom. Samozrejme držíme palce.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -