Filmy

Remake jedného z najikonickejších hororov vôbec je na ceste: Nová Mucha si už našla režiséra aj scenáristu, veľké nádeje však nemá

Filmový žáner hororu je jedným z mála, ktorý sa z roka na rok nezlepšuje. Takmer všetky najznámejšie a samozrejme aj najlepšie horory pochádzajú z “dávnej” minulosti, v mnohých prípadoch aj niekoľko desaťročí dozadu. Reč je o ikonických príbehoch, ako Votrelec, starý Dracula či Frankenstein, Mlčanie jahniat alebo Vyháňač diabla. Jedným z nezabudnuteľných filmov je Mucha z roku 1986. Tú režíroval David Cronenberg, v hlavných úlohách si zahrali Jeff Goldblum a Gina Davis.

Obľúbená verzia, ktorá pred nedávnom oslavovala tridsiate narodeniny je sama o sebe remake. Prvý film natočený podľa krátkej poviedky od George Langelaana vyšiel už v roku 1958. Po dvoch pokračovaniach k nám onedlho má doletieť nový Mucha remake. Štúdio Fox film plánuje už veľmi dlhý čas, ale ako sa zdá, veci sa poslednou dobou začali poriadne hýbať. 

Mucha remake

Film Mucha (1986) vyhral Oscara za nejlepší makeup | Zdroj: horrortalk.com

Vzrušujúce, alebo trpké novinky?

Od portálu Deadline sa dozvedáme, že nový Mucha remake má mať na starosti J.D. Dillard. Režisér má taktiež napísať scenár, s ktorým mu pomôže jeho pracovný partner Alex Theurer. Aj keď sa môže jednať o veľmi vzrušujúce správy, mnoho ľudí by nový remake vôbec nenadchol. Do klasických príbehov by sa vraj zasahovať už nemalo. Ostať by mali nedotknuté a uchované v príjemných spomienkach na minulosť. Ďalší dôvod na zníženie očakávaní na film si ľudia našli v režisérovi samotnom: jeho najnovší film Sleight sa dostane do kín o mesiac. Podľa ľudí, ktorí drámu o mladom kúzelníkovi už videli, sa jedná prinajlepšom o podpriemernú snímku. Ako teda bude vyzerať, ak sa režisér/scenárista pustí do jedného z najikonickejších hororových príbehov všetkých čias?

Aký máte na nový remake názor vy? Myslíte si, že by mal klasický príbeh ostať nedotknutý a Dillard ho iba skazí? Alebo v sebe nájdete dôveru a hollywoodskym prerábkam starých známych filmov ste otvorený?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár